Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yol işaretlerinden akşam yemeği menülerine ve metro haritalarına kadar her hamlenizi tercüme etmek hayal kırıklığına sebep olabilirken, uzun bir deneyim sürecine de neden olabiliyor. Ancak, paniğe gerek yok. Çünkü, Google Translate var.

Google Translate geçtiğimiz Perşembe günü, dünyanın neresinde olursanız olun her şeyi anlamanıza yardımcı olacak ve yeni dillerin çevrilmesine de olanak sağlayan kamera çevirileri özelliğine ilişkin yeni bir güncellemenin duyurusunu gerçekleştirdi.

Peki, bu özellik nasıl çalışıyor: Kamera özelliği, gezginlerin herhangi bir işaretin fotoğrafını çekmesine olanak tanır. Daha sonra kullanıcı çevirmek istediği metni ve hangi dile çevirmek istediğini seçiyor ve çevirisi gerçekleştirilmiş metin ekranda hızlı bir şekilde beliriyor.

Uygulama artık Arapça, Tay dili, Vietnamca, Hintçe, Bengalce, Gujarati, Kannada, Malayalamca, Marathice, Nepalce, Pencapca, Tamil ve Telugu dilleri dahil olmak üzere birçok yeni dil ile çalışır. Mevcut dillerin tam listesi için tıklayın.

Kendiniz denemek için Google Çeviri uygulamasını indirin ve açın, kaynak dili ve çevirmek istediğiniz dili seçin. Kamerayı tıklayın, fotoğraf çekin, metni seçin ve çevirin. Uygulama hem ios hem de Android cihazlar üzerinde kullanılabilir.

Biraz daha fazla zamanınız varsa, çeviri yapmak yerine her zaman yeni bir dil öğrenmeyi tercih edebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmenin bilimsel olarak kanıtlanmış birçok faydası var ve uygulamalar sayesinde, şimdiye kadar hemen hemen her dilde “Merhaba”, “Hoşçakal” ve “Banyo Nerede?” demeyi öğrenmek artık her zamankinden daha kolay!

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz