Cruise Odaklı OTA Dreamlines, 55 Milyon USD’lik Yatırım Turunu Tamamladı 0

Almanya’da yerleşik bir OTA firması olan Dreamlines‘a “E Serisi” için Princeville Global tarafından  55 milyon dolarlık bir fon turu sağlandı.

Princeville Global ilk yatırımını Dreamlines’a yapıyor. Portföyünde ABD merkezli tatil kiralama sitesi olan tripping.com bulunan firmanın San Francisco ve Hong Kong‘da ofisleri var.  Princeville Global , 2016 yılının sonunda tripping.com‘a 35 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

    

Dreamlines yönetimine katılacak Princeville Global‘in yönetici ortağı Emmanuel De Sousa : “Cruise endüstrisi, teknoloji odaklı bir online rezervasyon platformu tarafından kesintiye uğrayacak son büyük, küresel seyahat segmentidir. Dreamlines, seyir endüstrisini Avrupa’nın önde gelen ve dünyanın dört bir yanında genişleyen bir çevrimiçi modele dönüştürmeye devam etmek için benzersiz bir konuma sahiptir.” dedi.

Dreamlines, 2012 yılında kuruldu ve çevrimiçi yolculukları için Avrupa’da pazar lideri olduğunu iddia ediyor. Artık 10 satış noktası var ve dünya çapında 100’den fazla yolcu gemileri bulunuyor.

CEO ve kurucu Felix Schneider, “Avrupa pazar liderliğinin daha da genişleme için ideal bir temel olduğunu” söylüyor.

Fon Turu Princeville Global tarafından yönetilirken, Holtzbrinck Ventures, Target Global, Dimaventures, Hasso Plattner Ventures, TruVenturo ve Global Founders mevcut yatırımcılar konumunda.

Holtzbrink işi finanse eden ilk şirketlerden biriydi. Christian Saller, Holtzbrinck‘de genel bir ortaktır ve aynı zamanda Dreamlines‘ın başkanıdır. İlk yatırımdan beri Dreamlines’ın “on’luk bir faktörle” büyüdüğünü belirtti.

55 milyon dolardan önceki en son yatırımı 2016’da 32 milyon € ‘yu iki dilim halinde toplayan bir “D Serisi Turu” olmuştu

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.