Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Akşam yemeği rezervasyonları, bir otel odası ya da çevrimiçi bir uçuş rezervasyonu yapan gezginler, genellikle aramaları hakkında web sitesinin izin verdiğinden daha spesifik olmak isteyebilirler.

Yakın zamanda American Express tarafından satın alınan Mezi, müşterilere tam olarak aradıkları şeyi bulmak için robota kapsamlı sorular yazabilmelerini sağlayan yapay zeka tabanlı bir sanal seyahat asistanıdır.

Sohbet robotu Mezi, başlangıçta birden fazla hizmet sunarken, yapımcıları seyahate ilişkin taleplerin kişisel alışverişe göre üç kat daha hızlı büyüdüğünü fark ettiklerinde, yalnızca seyahat kategorisine odaklanmaya karar verdiler. Mezi, derin öğrenme teknolojisini kullanarak diğer robotlardan farklı şekilde çalışıyor, yani müşteriler hizmeti daha fazla kullandıkça, uygulama onların tercihlerini dikkate alıyor ve öneriler konusunda giderek daha etkili oluyor.

Mezi’nin temel amaçlarından biri, birden fazla özelliği tek bir uygulamada birleştirerek kullanıcılarına zaman kazandırmaktır. Hizmet, çok detaylı bir planlama yapmadan otel ve uçuş rezervasyonu yapmak zorunda kalan iş seyahati gerçekleştirenler için özellikle yararlıdır.

Sanal asistan çoklu platformlar aracılığıyla indirilebilir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz