Çevrimiçi Gezginlere Nasıl Ulaşılır? 0

Seyahat endüstrisi dünyanın her yerinden havayolu, otel ve seyahat uzmanlarıyla bağlantıda kalacak şekilde genişledi

Modern işletmeler, özellikle seyahat sektöründe olanlar çevrimiçi oldukları sürece müşterilerinin de olacağının farkında olmalılar ve iş deneyimlerini bu alana yoğunlaştırmalılar. Experian önümüzdeki 24 ay içinde işletmeler için en büyük zorluğun, çevrimiçi alanda seyahat sağlayıcılarından daha iyi hizmet talep eden müşteriler olduğunu belirtiyor.

Seyahat işletmelerinin durumu iyi hale getirmesinin anahtarlarından biri mobil kısım. Akıllı telefonların ve tablet gibi mobil cihazların önemi ise hızla seyahat gerekliliği haline gelmesi, kullanıcıların hareket halindeyken tüm hizmetlere erişim sağlayabilmesi, uçuş ve diğer seyahat düzenlemelerinin sosyal ağlardan yapılabilmesini sağlıyor olması sayesinde ortaya çıkıyor.

Mobil cihazlar bu sebeplerden müşteri beklentilerini yükseltmek için kullanılabilir. Kişiselleştirilmiş içerikler, doğru bilginin sağlanması ve çekici grafikler mütevazı bir cep telefonuyla birlikte pazarlamacının en yakın arkadaşı olabilir. Mobili en yakın arkadaşınız yapmak içinse, işletme olarak doğru uygulamayı kullanmaya, web sitesi oluşturmaya ve cihazlardan veri toplamaya aşina olmanız gerekir. Veriler işletmelerin müşterileri, onların bağlantı profili ve tüm pazarlama sürecini tanımasına olanak sağlar. Tabi bu ancak doğru mobil ürün ve iyi bir strateji ile mümkün olabilir.

Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) ve Google mobil uygulamalarla gezginleri buluşturmayı hedefleyen iki şirket olarak örnek verilebilir.

HIA kendi bilgileri ile gerçek zamanlı uçuş güncellemelerini müşterilerine sunabileceği iBeacon teknolojisini kullanan yeni bir uygulama başlattı. Havaalanı ustalıkla bu mobil teknoloji sayesinde müşterilerini kucaklamayı ve yolculuklarının her aşamasında güncel kalmalarını sağlamayı başardı.

Benzer şekilde arama motoru devi Google Destinasyon adında yeni bir mobil seyahat uygulaması başlattı. Bu uygulama iOS ve Android için Google’ın hâlihazırda bulunan arama uygulamaları ile bütünleşmiş şekilde çalışıyor. Uygulama sayesinde akıllı telefon kullanıcıları tek bir dokunuşla tüm uçuş ve otel fiyatlarına erişip, hedef kılavuzları ve sunulan güzergâhları görebilecek.

Google gibi büyük bir şirketin seyahat alanında mobil anlamda dâhil olması ve üzerine gitmesi zaten tüm işletmelerin bu konuyu dikkate alması gerektiğini gösteriyor.

İşte burada uzmanımızla mobil rezervasyon platformunuzu geliştirmesine yardımcı olması için iletişime geçebilir, seyahat web sitenizin ve sizin internetteki görünürlüğünüzü arttırması konusunda yardım talep edebilirsiniz. Güncel içerik ve mobil tecrübeye dâhil olmak isteyen müşteriler olduğu açıktır. Mobil platformlardaki sanatımıza şahit olmak için hemen bugün bizimle bağlantıya geçin.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe