Carnival Corporation, Gemi Yolcularına Yüksek Kaliteli Wi-Fi Servisi Sunma Planlarını Duyurdu 0

Carnival Corporation, şirketin bünyesinde hizmet veren gemilerde yolculuk yapan yolculara, yenilikçi bir Wi-Fi erişim servisi sunacak. Global gemi turları devi şirket, sektöründe uzman bir operatör olan SES Networks tarafından sağlanacak olan global uydu teknolojisiyle bağlantı kurarak yüksek performanslı ve stabil geniş bant internet bağlantısı servisini kullanıcılara sunmayı planlıyor.

MedallionNet ismi verilen bu servise ve bu servisin, şirketin bünyesinde hizmet veren 103 gemide uygulanmasına dair daha fazla detay ise yılın ilerleyen dönemlerinde açıklanacak. Carnival Corporation yöneticileri, yolcuların bu hizmet için ödemelerinin bekleneceği ücretlere dair herhangi bir bilgi paylaşmaktan da şu aşamada kaçınıyor.

Ancak şirket, bu servisin gemilerde kullanıma sunulmasıyla birlikte benzersiz erişim hızlarının ve bant genişliklerinin, tüm kamaralara ulaşacak bir sinyal gücünün ve eşsiz bir hizmet tutarlılığının sağlanacağını belirtiyor. Söz konusu Wi-Fi servisi, Carnival Corporation bünyesindeki Ocean Experience platformuyla ilintili, gemi dahilindeki donanımsal ve yazılımsal teknoloji geliştirmelerinden güç alıyor.

Carnival Corporation’un deneyim ve yeniliklerden sorumlu baş yöneticisi John Padgett, bu yeni servise dair bazı açıklamalarda bulundu: “Çevrimiçi olmak, günlük deneyimlerimize ayrılmaz biçimde bağlı bir etkinlik ve bu durum günümüzde, denizin ortasında bir gemide seyahat ederken dahi seyahat deneyimlerine doğru genişlemiş bulunuyor. MedallionNet, gemilerde sunulan Wi-Fi hizmetindeki yeni standartları belirleyecek ve bizler, bu hizmeti konuklarımıza sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. En büyük önceliğimiz, konuklarımızın beklentilerini aşmak için yapabileceğimiz her şeyi gerçekleştirmek ve konuklarımızı sürekli olarak dinlemekle, Wi-Fi erişiminin pek çok konuğumuz için önem taşıdığını öğrenmiş bulunuyoruz.”

“Wi-Fi ağından çıkmak isteyen konuklar, bunu yapmakta özgür olacaklar. Ancak, MedallionNet, internete bağlı kalmak isteyen konuklar için bunu kolay hâle getirecek ve konukların herkese, harika bir tatil geçirmekte olduklarını duyuran fotoğrafları, videoları ve mesajları kolayca göndermelerini sağlamak, bu yöndeki çabaların arasında yer alacak.”

SES Networks’ün CEO’su Steve Collar, bu servisin, sürükleyici medya ve oyun içeriğinin yanı sıra, gemi yolculuklarındaki en iyi performansa sahip Wi-Fi erişimini mümkün kulmak için özel olarak konumlandırıldığını belirtti.

MedallionNet, internet bağlanırlığı üzerindeki, mevsimsel hava durumu değişikliklerinden veya geminin konum değiştirmesinden kaynaklanabilecek olası etkileri en aza indirmek için çok yörüngeli uydu bant genişliğine erişim sağlayarak yenilikçi bir düzene göre gemi güvertelerine yerleştirilecek olan çok bantlı antenlerden yararlanacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.