Bir Zamanlar 400 Kişinin Yaşadığı Adada Şimdi Tek Başına 0

İrlanda’nın Galway kıyısından biraz uzakta gelgitlere ev sahipliği yapan bir ada var: Omey. Yaklaşık 2 kilometrekare büyüklüğündeki bu adada 19. yüzyılın ortalarında 400 civarında insan yaşıyordu. Bugünlerde ise adayla baş başa kalan tek bir isim var… Pascal Whelan.

Hayatını filmlerde ve canlı şovlarda dublörlük yaparak geçiren Pascal işi dolayısıyla bütün dünyayı dolaşmış. Ta ki o canlı şovlardan birinde ekip arkadaşı hayatını kaybedene dek… O gün kariyerine noktayı koymuş Pascal ve çocukluğunun geçtiği yere, Omey Adası’na dönmüş.

Adanın çok yakınındaki Clifden isimli yerleşim yerinden Claddaghduff’a doğru giden yolda otostop yapan Pascal’ı arabasına almasıyla tanışmış fotoğrafçı Kevin Griffin ve Pascal. Kısa yolda birçok hikaye paylaşmış ve arkadaşlık kurmuşlar. Ertesi gün bir araya gelmeyi ve Pascal’ın hayatına odaklanan bir fotoğraf projesi üzerine konuşmayı kararlaştırmışlar. 5 yıla yakın bir süre boyunca adaya sıkça yaptığı ziyaretlerle Pascal’ı fotoğraflayan Kevin proje sona erdiğinde de adaya gitmeyi kesmemiş. Halen haftada bir arkadaşıyla zaman geçirmek için Omey’in yolunu tutuyormuş.

kevin-griffin-adada-tek-basina-adam-omey-adasi-irlanda-16

kevin-griffin-adada-tek-basina-adam-omey-adasi-irlanda-27

kevin-griffin-adada-tek-basina-adam-omey-adasi-irlanda-28

Kaynak: Nolmuş

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.