Atlasglobal Websitesini ve Blogunu Yeniliyor. 0

Geçtiğimiz günlerde filosuna kattığı 3 adet A330 ve 1 adet 737-900 ile atağa kalkan Atlasglobal Hava Yolları websitesini modern ama oldukça basit bir tasarımla değiştirmeye hazırlanıyor. 

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen adreslerinden biri olan Atlasglb.com uzun bir yenileme süreci ardından nihayet yayına alınıyor. Atlasglobal‘in yeni sitesi direkt olarak hedefe dönük tasarıma sahip ve uçak bileti arama özelliğini öne çıkarıyor. Aynı sadeliği Check-in/Rezervasyon ve Uçuş Durumu sorgulamaları için de kullanan firma mobil aramaları da düşünerek eski siteye oranla daha büyük bir arama çubuğu tercih etmiş.

Atlasglobal‘in yeni sitesi ülke ve şehir rehberi sayfalarını da daha sade bir şekilde önümüze getiriyor. Farklı şehirler hakkında bilgiler sunan site istediğiniz gibi bir yere gidebilmeniz için farklı etiketler üzerinden arama yapmanızı da kolaylaştırıyor.

Bunun haricinde artık sitede konum bilgisi alarak, size yakın havalimanı seçeneğini otomatik alıp gideceğiniz yerin seçimini kendiniz yapabiliyorsunuz. Mesela İstanbul’da iseniz konum bilginiz paylaşımlıysa direkt olarak İstanbul çıkışlı destinasyonları karşınıza çıkartıyor. Bu da yeni arayüzün sunduğu önemli bir kolaylık olarak kayda geçiyor.

Sitenin görünümüne gelecek olursak renk dağılımı ağırlıklı olarak beyaz, gri ve kırmızı olduğu için görseller gözü yormuyor ve kafa karışıklığına yer bırakmıyor. Arama butonu ise her daim sitenin üst kısmında yer alıyor.

Henüz canlı olarak yayına başlamayan sitenin şu anda yalnızca blog tarafı yayına alındı, sitenin önümüzdeki günlerde yayına alınmasını bekliyoruz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe