Airbnb, Listemelelerin %40’ının Artık Anında Rezerve Edilebilir Olduğunu Belirtiyor 0

Airbnb, tatil amaçlı kiralama sektöründeki rakipleriyle paralel olarak, rezervasyon ve teknoloji bakımından mihenk taşı niteliğinde olduğunu ileri sürdüğü yeni bir adım attı.

Airbnb, tüm popülerliğine ve markanın görünürde teknolojiden güç alan doğasına rağmen, listelemelerin sadece küçük bir bölümü için anında rezervasyonu erişime sunuyor olmakla, şimdiye kadar özel konaklama dünyasında diğer rakiplerin gerisinde seyretmekteydi.

Bu özellik 2014 yılında kullanıma sunulmuştu (konukların bu değişiklikten önce, ev sahibinin mülkünde konaklamak için bir istek iletmesi ve ardından doğrulama için beklemesi gerekiyordu)- ancak geçtiğimiz ay içerisinde şirket, her beş listelemeden ikisinin anında rezervasyona açık olduğu bir aşamaya eriştiğini bildirdi.

Bu da tüm rezervasyonların %40’ının anında rezervasyon seçeneğine sahip olduğu anlamına geliyor.

Airbnb’nin, web sitesinde yer alan tüm yeni listelemelerin %70’inin bu özelliği kullanmakta olduğunu belirttiği üzere, bu değişimin hızlı bir biçimde yukarı yönlü ilerleyişine devam etmesi muhtemel görünüyor.

Markanın, portfolyosunun %100’ünde anında rezervasyon özelliğini sunan kişisel konaklama devi rakibi Booking.com’u yakalamak için önünde uzun bir yolu var. Ayrıca HomeAway’in de portfolyosunda, söz konusu özelliği barındıran ezici bir mülk çoğunluğuna olabildiğince yaklaşmak adına kendi hedefleri bulunuyor (özellikle kardeş marka olan Expedia, mümkün olan en büyük sayıda içeriği entegre etme arzusundan dolayı).

Anında rezervasyon özelliğinin duyurulmasıyla aynı zamana rastlaması için, Airbnb, birden fazla listelemesi bulunan ev sahipleri için yeni bir takvim aracı (mülk yönetimi şirketleri için), bir konuk rezervasyon tutma sistemi ve giriş-çıkış parametreleri dahil olmak üzere, bir dizi yeni tatil amaçlı kiralık mülklerde kullanımda olan araçlara benzer aracı kullanıma sundu.

İlgi çekici bir diğer yeni özellik ise, hakkında parlak geri bildirimler vermemeleri halinde, konukların belirli bir listeleme için rezervasyon işlemlerine yönelik kısıtlamalar olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

“Yeniden rezervasyon kontrolleri”, bir ev sahibine üç yıldız veya daha düşük bir not veren konukların, aynı ev sahibinin listelemeleri için yeniden anında rezervasyon yaptırabilmelerini önleyecek.

Airbnb, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Anında Rezervasyon özelliğini kullanıma açtığımızdan beri, bu özelliğin Airbnb’deki konukların ve ev sahiplerinin deneyimlerini iyileştirdiğini görüyoruz.

“Anında Rezervasyon özelliği ev sahiplerine kolaylık ve kontrol, daha fazla konuk ilgisi sunuyor ve bu özellik rezervasyon sayısını arttırabilir. Bu araç konuklara, ister yıllık bir tatil veya kısa bir haftasonu kaçamağı, ister son dakikada ihtiyaç duyulan konaklama gereksinimi söz konusu olsun, esneklik ve güvenilirlik sunuyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe