3 Ülkeye Çıkışı Olan Havaalanı 0

İsviçre’nin üçüncü büyük şehri olan Basel, İsviçre, Fransa ve Almanya üçgeninde bulunan bir sınır kenti olarak biliniyor. Hatta Basel Havalimanı‘ndan 3 ülkeye de çıkış yapabiliyorsunuz.

Basel-Mulhouse Havaalanı Neden Bu Kadar Popüler?

Mulhouse Havaalanı ya da Euroairport’tan İsviçre’nin Basel, Fransa’nın Mulhouse ve Almanya’nın Freiburg şehrine geçebiliyorsunuz. Bunun haricinde trenle Fransa’nın küçük masal şehri Strasbourg’a, İsviçre’nin herhangi bir şehrine, Freiburg’dan Almanya’nın içlerine doğru gidebilirsiniz.

Avrupa’nın orta yerinde ve ulaşımın çevre lokasyonlara oldukça kolay olmasından dolayı Euroairport en popüler havaalanları arasında yer almakta.

EuroAirport’un sıradışı uluslararası statüsü nedeniyle üç IATA havaalanı kodu bulunmaktadır: BSL (Basel) İsviçreli kodudur, MLH (Mulhouse) Fransız kodudur ve EAP (EuroAirport) uluslararası kodudur. ICAO havaalanı kodu ise LFSB’dir. Cenevre Uluslararası Havaalanı’na benzer bir uluslararası statüye sahiptir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.