Zomato Sevgililer Günü Arama Raporlarını Yayınladı 0

Yeni satın almalarla birlikte 23 ülkede aktif olarak kullanılmaya başlanan restoran keşif rehberi Zomato, kullanıcı davranışlarından yola çıkarak Sevgililer Günü’nün nasıl geçtiğini renkli bir infografikle anlattı.

Türkiye’de, İstanbul başta olmak üzere toplamda 13 noktada aktif olarak kullanılan Zomato’nun araştırmasına göre İstanbullular, Sevgililer Günü’nde normalden %28 oranında daha fazla restoran araması yaptı. Restoranlara ödenen tutarın da %22 oranında arttığı bu özel günde, en çok restoran incelemesi yapanlar ise %58’lik bir oranla tabii ki kadınlar oldu.

Gençler çiftler bu işi biliyor!

Genç çiftler işlerini riske atmak istemediklerini bir kez daha kanıtlarcasına, rezervasyonlarını online yaptırmayı tercih ettiler. 18-24 yaş arası çiftlerin %36’lık bir kesiminin Sevgililer Günü rezervasyonlarını Zomato’nun online rezervasyon kanalını kullanarak yaptıkları belirlendi.

Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırlanan Zomato derlemesi, yıl boyunca yayında olan ve romantik restoranları içeren ‘Başbaşa’ derlemesinden %319 gibi dev bir oranla daha fazla incelendi.

Mutfak türü olarak ise; kadınlar tercihini balıktan yana kullanırken, erkekler bildiğinden şaşmayarak et restoranlarını tercih etti.

Sevgililer Günü_İnfografik

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe