Yeni Nesil Türkiye Cumhuriyeti Pasaportları Dağıtılmaya Başlandı 0

TC kimlik kartlarında da kullanılan polikarbon malzemeden imal edilen yeni nesil pasaportlar dağıtıma başladı. Yeni nesil pasaportlar sahteciliğe karşı daha güvenli hale gelecek.

Kimlik kartlarında kullanılan malzemeler ile üretilen yeni pasaportlarda, Pasaport sahibinin bilgileri, polikarbonun üzerine lazerle yazılacak ve çipler de aynı sayfada yer alacak.

İnkjet baskılı ve kişisel bilgilerin yer aldığı çiplerin arka kapakta yer aldığı mevcut pasaportlar, değiştirilerek şahsi bilgilerin olduğu sayfa, yeni TC kimlik kartlarında olduğu gibi polikarbon malzemeden yapılacak. Pasaport sahibinin bilgileri, polikarbonun üzerine lazerle yazılacak ve çipler de aynı sayfada yer alacak.

Polikarbon malzemeden imal edilecek yeni nesil pasaportlar, mevcut pasaportlara göre, daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacak.

72 maddelik Avrupa Birliği Vize Serbestliği kriterlerinden de biri olan yeni pasaportlar, sahteciliğe karşı daha güvenli olacak ve Avrupa Birliği Vize Serbestisi uygulandığında değiştirilmesine gerek kalmadan 28 Avrupa Birliği üyesi ülkeyi vizesiz şekilde ziyaret edebileceğiz.  Birden fazla güvenlik katmanının bulunduğu yeni nesil pasaportlarda, vize ve giriş-çıkış damgasının uygulandığı diğer 38 sayfada, Türkiye’nin değişik tarihi ve turistik yerlerinin imajları da yer alacak.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.