Skyscanner, Tren Seferi Arama Özelliğini Duyurdu.

Uçuş, otel ve kiralık araç arama sitesi Skyscanner, tren seferi arama ve rezervasyon özelliğini mobil versiyonu üzerinden kullanıma sundu.

İOS uygulamasının 70 milyon defa indirildiği İngiltere’de, kullanıcılar herhangi bir ek ücret ödemeden Birleşik Krallık’ta yapacakları tren seyahatleri için bilet alabiliyor.

Demiryolu şirketlerinde indirim sağlayan kimi kartlar da rezervasyon platformunda kullanılabiliyor ve biletlerde ileri düzey, süresiz, yoğunluk olmayan dönemlere özel, standart ve gidiş-dönüş seçenekleri sunuluyor.

Kullanıcıların %60’a yakınının mobil uygulama aracılığıyla siteye ulaştığı göz önünde bulunduğunda, Skyscanner’ın Android uygulamasını da kısa bir süre içinde sunması bekleniyor.

Demiryolu özelliğinin sunulması için veri sağlayan ise, Ctrip’in yeni uluslararası seyahat rezervasyon servisi Trip.com. 24 saat boyunca müşteri hizmetleri desteği sunacak olan Trip.com, Skyscanner rezervasyonlarını da kolaylaştıracak.

Skyscanner Teknolojiden Sorumlu Başkanı Bryan Dove, son gelişmeler hakkında şöyle konuştu: “Ctrip grubunun bir parçası olmak Ctrip teknolojisi ve deneyiminden faydalanmamızı sağlayıp bu değeri Skyscanner‘ı kullanan gezginlere de aktarmamızı sağladı. Odak noktamız her zaman seyahati olabildiğince kolaylaştırmak olmuştur ve ekstra rezervasyon ücreti olmayan tren bileti rezervasyon seçeneğimiz de tam olarak buna yardımcı olacak.”

Tren bileti seçeneğinin duyurulması, Trip.com’dan veri sağlanmasının ardından gerçekleşti.

Ctrip 2016 Aralık ayında Skyscanner’a 1.5 milyar pound değerinde yatırım yapmıştı. Skyscanner, işlevsel açıdan bağımsız olsa da, yapılan rezervasyonlarda Ctrip teknolojisinden faydalanılıyor.

Tren bileti rezervasyonu işlevi, Skyscanner’ın Londra menşeli Twizoo girişimini satın almasından ve Trip.com’un satın alımıyla seyahat verilerinin kullanılmasından birkaç ay sonra sunuldu. Şirkete göre bu iki gelişme, Skyscanner sitesini gezginlerin seyahati planlarken ihtiyaç duydukları her şeyi bulacakları tek bir yer haline getirecek.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!