Turna.com’dan Son 2 Saate Kadar Koşulsuz Bilet İptal Hizmeti 0

Türkiye’nin lider uçak biletleme markalarından Turna.com uçak biletini son anda iade etmek zorunda kalanlar için; son 2 saate kadar bilet ücretinin yüzde 90’nı geri alabilecekleri yeni bir uygulama başladı. 

Uçak biletleri iptal edilmek istendiğinde önemli zorluklarla karşılaşılıyor. Özellikle promosyonlu uçak biletlerinin iptal ve iadesi çoğu kez mümkün olmuyor. Biletin herhangi bir durumda iptal edilemeyeceğini bilmek, erkenden düşük fiyatlarla promosyonlu uçak bileti satın almak isteyenleri de caydırıyor.

Promosyonlu uçak biletini iptal edebilme dönemi

Turna.com tarafından hayata geçirilen “Koşulsuz Bilet İptal Hizmeti” Türkiye’de bu zamana kadar yapılmamış bir yenilik getiriyor. Sadece belli bir süreliğine değil, her zaman için sunulan bu hizmet,   uçuş saatinden 2 saat öncesine kadar yolcuya, biletini iptal ederse ücretini iade ediyor. Uygulama, istisnasız tüm havayollarında, business ya da ekonomi, promosyonlu ya da promosyonsuz, yurtiçi – yurtdışı tüm uçak biletlerinde geçerli.

Turna.com Genel Müdürü Kadir Kırmızı yaptığı açıklamada, “Sektördeki iptal ve iade ile ilgili karmaşıklığı ortadan kaldırmak istedik. Her havayolunun kendine göre belirlediği iptal ve iade kurallarını, müşterilerimiz için basitleştirdik. Müşterilerimiz yurtdışı bileti satın alırken vize alamayıp bileti iade etmek zorunda kalmayacaklar ya da erkenden promosyonlu bilet satın alıp iade edememe endişesi taşımayacaklar. Turna.com sektöre getirdiği yeniliklerle müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler oluşturmaya devam edecek.” diyor.

Ödenen uçak biletinin ücreti nasıl geri alınır?

Öncelikle, Turna.com üzerinden uçak bileti satın alırken “Koşulsuz bilet iptal hizmeti”nin seçilmiş olması gerekiyor. Bu şekilde bileti satın alan yolcular, uçak biletini iptal edip ücretini geri almak isterlerse, uçuşlarından 2 saat öncesine kadar bunu turna.com web sitesi üzerinden tek bir tıkla gerçekleştirebiliyor. Böylelikle çağrı merkeziyle vakit kaybetmeye gerek kalmıyor. İptal edilen biletin yüzde 90’ı yolcunun hesabına geri ödeniyor.

Yerli Yabancı Tüm Havayollarında Geçerli

Hizmetin en büyük avantajı, uçak biletini istisnasız tüm havayolu şirketlerinden (THY’den, Pegasus, Atlas Global, AnadoluJet, SunExpress, Onur Air’den) iade etme imkanının olması. Yabancı havayolu şirketleri de dahil, Turna.com‘dan satın alınan her yurt içi ve yurt dışı tüm uçak biletleri için “koşulsız bilet iptal hizmeti” geçerli.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.