Google, Kiev’de Sanal Biniş Kartlarını Test Ediyor

Google, geçtiğimiz günlerde ödeme hizmetlerine ilişkin yeni bir güncellemeyi duyurdu. Söz konusu güncellemeyeyle, kullanıcılar Google Pay aracılığıyla ön ödemeli sanal biniş kartlarını kullanabilecek.

Şu anda Londra, Kiev ve Portland gibi şehirlerde Google Pay uygulaması toplu taşıma için kullanılsa da, bu ödemeler için bir banka kartı ve Google Pay arasında ilişkilendirme gerekiyor. Yeni sunulan sanal biniş kartı hizmetiyle Google Pay, ön ödemeli bilet ve biniş kartlarının kullanıldığı dijital bir cüzdan olarak hizmet verebilecek.

Google’ın ön ödemeli sanal biniş kartı uygulaması ilk olarak Las Vegas’ta kullanıma sunulacak ve Las Vegas Monoray’da geçerli olacak. Yalnızca gidiş biletinden 7 gün geçerli tren biletlerine kadar tüm satın alımlar şirketin sitesinden yapılırken, ödeme Google Pay aracılığıyla tamamlanabilecek. Alınan bilet ise kullanıcının dijital cüzdanına kaydedilip istasyonda kullanılabilecek.

Görsel: Google Pay

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!