Yeni Bir Online Gezi Rehberi Geliyor, Tur Rehberin

Malezya Turizm Ofisi Pazarlama Müdürü Çağrı Sağlık, bugüne kadar edindiği tecrübeyi yeni açtığı online gezi rehberinde tüm Dünya ile paylaşıyor. 

logokucukTurrehberin.com adlı sitenin “Hakkımızda” kısmına baktığınızda, 1986 yılında 12 yaşında bir çocuğun Anıtkabir’i gezdirerek 1 USD kazanması anlatılıyor. 2002 yılından bu yana Malezya Turizm Bakanlığı Tanıtma Kurulu’nun, Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Azerbaycan, Yunanistan ve Gürcistan’dan sorumlu İstanbul ofisinin Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Çağrı Sağlık, 1996 yılında profesyonelleşen ve eğitimini aldığı Turizm sektöründeki tecrübelerini “Paylaşılmayan Bilgi Değersizdir” mottosu ile Turrehberin.com’dan Türk halkına aktaracağını belirtiyor.

Çağrı Sağlık‘a göreProjelenmesi çok öncelere dayansa da, alt yapısının oluşturulması uzun sürdüğünden Kasım 2014 yılında ilk adımları alan adının alınması ile başlayan “Turrehberin.com” seyahat rehberi sitesi  “Her an elinizin altındaki rehber” ve “Paylaşılmayan bilgi değersizdir” mottoları ile Eylül 2015 yılında online oldu.

Türkiye’de seyahat ve gezi konusunda çok fazla web sitesi ve blog olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Bu sitelerin içerisinde kimi siteler farklılıkları ile ön plana çıkarken, geneli aynı altyapıda, daha çok seyahat eden kişilerin öz deneyimlerini içeren siteler. Ancak tüm bu sitelerin içerisinde, gerçek anlamda bir gezi rehberi sitesi yok. Lonely Planet, Fodor’s Travel veya Rough Guides gibi dünyaca ünlü web siteleri, tüm dünyaya hizmet verirken, hem Türkçe hem de Türk Halkının beğeni ortalamalarına göre tavsiyelerde bulunan bir web sitesinin eksikliğini bildiğimden böyle bir projeyi başlattım.”

Projede 5 ay sonunda 6 kıtadan 21 ülkenin 100’ü aşkın şehir ve 900’den fazla nokta yer alıyor, ayrıca site tasarımı, mobil uyumlu olarak tasarlandı.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!