Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yağmurlar geldi kapımıza dayandı, ama İstanbul’da yaşayanlar bu konuda şanslı.  Hele trafik çilesinin olmadığı bir tatil günüyse tadından yenmez. Biraz romantik, biraz melankolik geçer yağmurlu günler İstanbul’da.

KAPALIÇARŞI

Güzel havalarda kapalı mekanlarda vakit geçirmeyi sevmiyorsanız yağmurlu bir günde Kapalıçarşı’ya olan vefa borcunuzu ödemenizin tam sırası. Üstelik bunu yaparken çok keyif alacağınızın garantisini verebiliriz. Sokaklarında kaybolun, bedestenlerini ve hanlarını keşfedin. Tarihin arka sayfalarına doğru eşsiz bir yolculuk sizi bekliyor.
OSMANLI DEVLETI DONEMINDE EKONOMININ KALBI OLAN KAPALICARSI VE MISIR CARSISI GUNUMUZDE DE AYNI ONEMINI VE IHTISAMINI KORUYOR. ISTANBUL'UN EN ESKI VE ONEMLI CARSILARINDAN BIRI OLAN EMINONU'NDE VALIDE TURHAN SULTAN CAMISI (YENI CAMI)'NIN VAKIF ESERI OLARAK INSA EDILEN VE CICEK PAZARI'NIN YANINDA YER ALAN MISIR CARSISI DA YUZ OLCUMU BAKIMINDAN KAPALICARSI'DAN DAHA KUCUK OLMAKLA BIRLIKTE, OZELLIKLE YABANCI TURISTLERIN UGRAMADAN GECEMEDIGI, SEHRIN ILGI ODAGI MEKANLARINDAN BIRI OLARAK GECMISTEKI CANLILIGINI BUGUN DE SURDURUYOR. (ANADOLU AJANSI - SINAN GUL) (20100814)

CAFE KEYFİ

Yağmurlu bir havada sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok muazzam cafe mevcut. Özellikle Cihangir, Karaköy, Moda gibi semtlere yakın olanlar vakit kaybetmeden bu keyfi yaşayabilirler. (Hipsterlara dikkat )

uzakrosa

MÜZE ZİYARETİ

Kabul edelim, çok fazla müze ziyaret eden bir toplum değiliz. Ama yağmurlu bir günü değerlendirmek için eşsiz bir fırsat olarak düşünebiliriz müzeleri. İstanbul Modernİstanbul Arkeoloji  MüzesiPera Müzesi gibi eşsiz ambiansa sahip iki müze benim favorim.

Istanbul Archaeology Museum

ADALAR

Romantik bir vapur sefasından sonra Heybeliada’nın ağaçlıklı yollarında güzel bir yürüyüş güzel bir tercih olabilir. Ama faytona kesinlikle binmiyoruz!!!

uzakrotsasdalar

TARİHİ YARIMADA

Her sokağın bambaşka bir havası, her yapının bambaşka bir tarihi var. Eskiye özlem duyanlar için biçilmiş kaftan.

uzkarosa

BOĞAZA KARŞI RAKI-BALIK

Boğaz, İstanbul’da rakı-balık denince akla gelen ilk istikamet. Üstelik şimdi balığın en bol olduğu mevsimdeyiz. Yağmurda yıkanan kenti izleyebilmek için masaya gün batmadan oturmakta fayda var.

uzaksa

VAPUR SEFASI

Sıcacık çay ve çıtır bir simit; ya da güzel bir kahve. Önünüzde İstanbul’un gri-puslu ama eşsiz güzellikteki boğazı. Vapur’a binip karşıya yakaya geçmek için yeterde artar bile.

uzakvap

İSTİKLAL CADDESİ

Yağmur da olsa çamur da olsa Beyoğlu sevdalıları ile dolup taşan İstiklal Caddesi‘nde sıcacık bir kafede oturup güzel bir müzik eşliğinde insanları izlemek.  Asmalımescit‘e doğru kısa bir yürüyüş yapıp Galata’ya inmek.

uyzkaorsa

PİERRE LOTİ

İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip tepelerinden biri. Sıcak bir çay eşliğinde sevdiklerinizle güzel vakit geçirebileceğiniz yerlerden biri.

uzakrotas

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz