Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avrupalı havayolu Wizz Air, ABD’li öncü havacı Amelia Earhart’in adını taşıyan chatbotunun tanıtımını gerçekleştirdi.

Chatbot Amelia, bütçeli havayolunun müşterilerine telefon veya e-posta yoluyla bir iletişim merkezi ile konuşmak zorunda kalmadan uçuş ve diğer seyahat bilgilerini sağlayacak.

Hizmet, COVID-19, özel yardım, bagaj, ödeme yöntemleri, check-in, gönüllü iptal, bebeklerle seyahat ve diğer hizmetlerle ilgili soruları yanıtlayacak.

Sanal asistanı kullanmak ücretsizdir ve Amelia’nın cevap veremeyeceği sorular için acentelerle ücretsiz canlı sohbet de mevcuttur.

Sohbet robotu şu anda İngilizce olarak hizmet veriyor ve havayolu, kullanım arttıkça ve müşterilerle etkileşimlerden öğrendikçe daha fazla konunun ekleneceğini söyledi.

Wizz Air Baş Müşteri Ve Pazarlama Sorumlusu Zsuzsa Poos; “Wizz Air’in müşteri deneyimini gerçekten dönüştürecek sanal asistan sohbet robotumuz Amelia’yı tanıtmaktan çok memnunum.

“Yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak için süreçlerimizi otomatikleştirmek ve dijitalleştirmek için teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz.

“Wizz Air, kendisini Amelia’nın uzmanlığını arttırmaya ve yolcularımızı seyahat sorularını yanıtlamak ve uçuş ayrıntılarını yönetmek için geniş bir self-servis seçeneğiyle desteklemeye adamıştır. Amelia’yı karşılamada bana katılın” dedi.

Chatbota ek olarak, canlı sohbet temsilcileri, ödeme gerektiren herhangi bir değişikliğin gerekmediği her türlü soruya ilişkin Wizz Air müşterilerini destekleyecek.

Ödeme gerektiren talepler için Wizz Air, doğrudan müşteri hesapları aracılığıyla bir dizi self servis seçeneği ve çağrı merkezi desteği sağlıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz