Wikimedia Seyahat Sektörüne Giriyor

İnternet dünyasının en etkili oluşumlarından biri olan Wikimedia Vakfı, Wikivoyage adlı ‘seyahat’ sitesini test aşamasından çıkarıyor. Wikivoyage 15 Ocak’ta kullanıcıların hizmetine girecek.

Wikimedia’nın son projesi olan Wikivoyage, seyahat edenlere yolculukları boyunca rehberlik etmek amacıyla kuruldu. Turistler Wikivoyage aracılığıyla kemdi seyahat rehberlerini dahi hazırlayabilecekler. Sitedeki her makale dünyanın bir noktasına giderken turistlerin ihtiyaç duyacağı anahtar niteliğindeki ipuçları içerecek. Örneğin Bali’ye gidecek bir turist için destinasyona uçan havayolu şirketleri ve ülkenin belli başlı kentleri hakkında bilgi verilirken, Disneyland’a giden birine de biletlerin fiyatları ve eğlence programları hakkında veri sunulacak. Wikivoyage kullanıcı için en gerekli ve öncelikli bilgileri basit bir seviyede sunmayı planlıyor.

Wikivoyage’ın seyahat sektörünün dev isimleri TripAdvisor, Lonely Planet, Yelp ve Hipmunk’a rakip olacağı söyleniyor.

 

Turizm Güncel

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!