Weekendesk, Avrupa’da Yayılmak İçin 5 Milyon Avro Ayırıyor. 0

Kısa-süreli tatil uzmanı Weekendesk, halihazırda yatırımcısı Otium Capital’den 5 milyon Avro topladı.

Paris menşeli şirket, 2015 yılında satışlarında yüzde 27’lik bir artış yakaladığını ve toplam satış hacminin 65 milyon Avro olarak gerçekleştiğini açıkladı.

2000 yılında kurulan Weekendesk, 2020 yılına kadar Avrupa’nın birinci kısa süreli tatil satıcısı olmayı istiyor ve yatırımların, şirketin büyümesinin hızlanmasına yardımcı olacağını söylüyor. Şirket halihazırda tematik kısa süreli tatiller sunarak ve otellerle aktiviteleri bir araya getirerek Fransa, Belçika ve İspanya üzerinde faaliyetlerini yoğunlaştırıyor.

Şirket yakın geçmişte genişleyerek Hollanda pazarına giriş yaptı ve 2016 yılının ilk yarısında başka ülkelerde de faaliyete başlama beklentisi içinde bulunuyor. Weekendesk, bir açıklamada, websitelerinin her ay iki milyon gerçek ziyaretçi çektiğini ve 2015 yılında 340.000 rezervasyon aldıklarını belirtti.

Şirketin İspanya’ya servis sağlayan sitesi, 2014 yılındaki satışlarını yüzde 52’lik bir artışla 20 milyon Avro seviyesine getirerek, en hızlı büyüyen site oldu. Otium, ayrıca, TripAdvisor tarafından yaklaşık 18 ay önce satın alınan, Fransa merkezli restoran rezervasyon sitesi Lafourchette’in de yatırımcısıydı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe