AccorHotels Beklentileri Karşılamak için Tatil Amaçlı Kiralamaya Yatırım Yapıyor 0

Fransız konaklama devi AccorHotels, iki tatil kiralama şirketine yapacağı stratejik yatırımları duyurdu.

Otel operatörü, Fransa, İspanya ve Fas’taki tatil yerlerinde kaliteli özellikleri, otel standartlarında bir hizmet ile sunan on-line bir servis olan Squarebreak’in yüzde 49’unu satın aldı.

Yapılan bir açıklamaya göre bu yatırım, 2013 yılında kurulan Squarebreak’in kısa sürede büyümesine yardımcı olacak.

Otel şirketi, ayrıca, yine bir online bireysel kiralama servisi olan, ancak ABD, Avrupa ve Latin Amerika’da tatil amaçlı ve kurumsal kiralama hizmeti veren Oasis Collections’un yüzde 30’luk hissesini de satın aldı.

Buenos Aires merkezli şirket 2009 yılında faaliyete geçti ve konsiyerj benzeri hizmetler ve turistik mekanlarda üyelere özel kulüp hizmetleri sunmaktadır.

Oasis’in kurucularından ve başkanı olan Parker Stanberry, bu yatırımın, şirketin 2019 yılına kadar 70 kente ulaşmasını sağlayacağını belirtti.

AccorHotels’in pazarlama, dijital, dağıtım ve bilgi sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Vivek Badrinath, yatırımların, konukların ev kiralama pazarındaki beklentilerini daha iyi anlamak konusunda şirkete yardımcı olacağını ve şirkete “üst sınıf otellere yönelik tamamlayıcı ve yeni önerileri” keşfetme olanağı sunacağını belirtti.

İlginç bir detay olarak Priceline, 2015 yılının son çeyreğinin verilerine göre, kiralanabilir alanların, temel iş hacminden daha hızlı bir biçimde arttığına dikkat çekti.

AccorHotels şirketi, bu yatırımları, yıllık rakamların, elde edilen gelirin yüzde 2.3’lük bir artışla 5.6 milyar Avro’ya ve brüt karın yüzde 10.6’lık bir artışla 665 milyon Avro’ya çıktığını gösterdiği bir dönemde açıkladı.

Net karın ise yüzde 9.4’lük bir artışla 244 milyon Avro’ya çıktığı bildirildi.

Şirketin otel servisleri bölümü, brüt karın yüzde 1.5’lik bir düşüş ile 359 milyon Avro olarak gerçekleştiği 2014’ün Ekim ayında açıklanan 225 milyon Avro’luk, beş yıla yayılan dijital planı nedeniyle darbe almıştı.

2016 yılına dair öncelikler, accorhotels.com sanal pazarının gelişimini hızlandırmanın yanı sıra dijital planı uygulamaya devam etmeyi içeriyor.

Sanal pazar 2015 yılının Hazıran ayında, belirli şehirlerdeki bağımsız otelleri kendi mülkleri karşısında rekabete girmeye zorlayarak Accor’un, pazardaki trafiği kendi sitelerine ve markalarına geri getirmesini sağlamak için açılmıştı.

Şirket aynı zamanda otel yatırımları ve şirket satın alma birimlerinde, özellikle Fairmont, Raffles ve Swissotel gibi lüks markaların Aralık ayında satın alınması gibi kayda değer hamleler yapmaktadır.

Şirket yakın zamanda, esasen 2014’ün Aralık ayında açıklanan, Çinli otel grubu Huazhu’nun yüzde 10.8’lük hisselerinin satın alımını doğruladı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe