WeChat, Seyahat Endüstrisine Ulaşmak için Cazibe Merkezi Haline Geliyor. 0

WeChat, Mayıs ayı itibariyle bir milyardan fazla kullanıcıya sahip ve bunun çoğunluğu Çin’den. Bu bağlamda kısaca özetlemek gerekirse, rakamlar, platform içindeki erişimin seyahat endüstrisine ulaşmak anlamında mütevazı olduğunu gösteriyor.

Dragon Trail, “genel olarak, platformun daha kalabalık hale gelmesiyle WeChat’teki okuma oranlarının düştüğünü ve kullanıcıların mini programlarla daha interaktif deneyimler aradıklarını” belirtiyor.

İstatistikler basitleştirilmiş Çince dilinde yazılan yayınlara atıfta bulunuyor ve toplam görüntülenmeye göre sıralanıyor. Ayrıca, gönderi başına ortalama bir görünüm sağlar.

Cazibeler

Bu, Q2 güncellemesi için yeni bir kategori ve Hong Kong’daki Disneyland ve Ocean Park’ın en çok görüntülenmeyi aldığını ve bu da Çin’e yakın destinasyonların Çin dışı trendleri halen domine ettiğini gösteriyor.

Ama dahası, Paris’te ilk on şehirde üç cazibe merkezi var: Versailles Sarayı, Louvre ve Museum D’Orsay. Ancak, hacimler düşük ve Dragon Trail şunları kabul ediyor:

Bu, WeChat‘teki en düşük katılımlı kategori ve çoğu müze yayınlarıyla 1000 görüntülenmeyi geçmeye çalışıyor. Müzeler kesinlikle Çinli turistler için popülerlik kazanıyor; ama hala alınması gereken bir yol var – ya da belki de Çince dil uygulamaları ya da mini programlar aracılığıyla müzelerin ziyaretçilerin ilgisini çekmesi için daha iyi fırsatlar var.

Destinasyonlar

Dragon Trail, araştırmalarında ulusal turizm ofisleri (NTOs) ve destinasyon pazarlama şirketleri (DMOs) arasında bir ayrım yapıyor ve Kanada her iki kategoride de iyi bir performans gösteriyor. NTO tablosunda, Kanada, Tayland ve Avustralya’ya göre gönderi başına daha yüksek ortalama bir görüntülenmeye sahip. British Columbia, Vancouver ve Ontario’yu temsil eden DMO’lar, sırasıyla 3400, 4000 ve 4000 civarında ortalama görüşlere göre güçlü bir performans sergilemektedir.

Vancouver’ın kiraz çiçeği üzerine mesajı, 16.000’den fazla görüntülenme aldı ve ilk çeyreğin ikinci en popüler DMO makalesiydi. Görüşler açısından yapılan ölçümde ise, “gizli film çekimi yerleri” yayınıyla 21.000’den fazla görüntülenmeye sahip olan Edinburgh oldu.

Temalar

Vancouver’ın kiraz çiçeği ve Edinburgh’un film mekânlarıyla ilgili başarı sıralaması, Dragon Trail’in WeChat kullanıcılarıyla rezonans olarak tanımladığı iki temayı birleştiriyor – çiçekler ve ünlüler.

Seyahat şirketleri için iseaile ve gıda işlerini içeren yazılar için ailelerin ilgisi kruvaziyer seyahat şirketlerinde toplanırken, yiyecek görüntüleri tüm kategorilerde iyi performans gösterdi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.