VueVoyage ile Dünya’yı Keşfedin

Yaz ayları yaklaşırken bir sonra ki seyahat istikametiniz hakkında düşünmeye başlamış olabilirsiniz. VueVoyage, Gansu-Çin’de Zhangye Danxia Landform’ı, Jukkasjarvi-İsveç’de Ice Otel’i veya New York’da Waldorf Astoria’yı gezmeniz için ilham kaynağınız olabilir. Eğer uçak seyahati planlarınızda yoksa VueVoyage’ı sanal seyahat opsiyonunuz olarak da kullanabilirsiniz.

VueVoyage dünya çapında seçeceğiniz destinasyonları keşfetmenize imkan sağlayan sosyal bir network. Editörlerin özenle seçip bir araya getirdiği fotoğraflar ve yazılı içerikten oluşan site 2014 yılında yayına başlamış. Fotoğrafların çoğunun kaynağı Flicker ancak yazılı kısım için site geliştiricileri bu yerleri ziyaret eden kişilerle konuşarak onların deneyimlerinden faydalanıyor.

Temeli Google Maps olan site, kullanıcılarının fotoğraf yüklemesine ve fotoğrafları değerlendirmesine imkan sağlıyor. Kullanıcılar, daha çok bilgi için veya seyahat önerilerini görebilmek için, küçük resimler üzerine tıklayarak harita üzerinde gezinebiliyor.

Dünya, tamamını keşfetmek için oldukça büyük bir yer. VueVoyage aşağı yukarı 100 tıkla dünya etrafında gezinmenize imkan sağlıyor. Sanal ziyaretinizi, ülke, şehir veya başka bir kategori seçeneği ile sınırlandırarak daraltabiliyorsunuz.

İlgi alanına göre kategorisel (oteller, doğa vb.) olarak arama yapmak mümkün. Kullanıcılar aynı zamanda kendi görüş ve önerilerini ekleyebiliyorlar.

VueVoyage, ünü duyulan ve genel olarak bilinen yerlerin yanında gölgede kalan güzellikleri keşfetmek için de güzel bir kaynak oluşturuyor.

Site editörleri, ziyaretçilerin belirli bir tema veya konu ile ilgili yerleri bulabilmeleri için paketler geliştiriyor. Örneğin 18-26 Nisan tarihleri Amerika’da Ulusal Park Haftası olarak geçiyor ve bu süre boyunca sitede parklara özel bir yayın yer alıyor.

En İyi 10 Ulusal Park Görüntüsü’ başlıklı bir paket, ilgiyi parklara çekiyor ve muhteşem görselleriyle lokasyonları ortaya çıkarıyor.

Sitede, Dünya çapındaki en gözde teraslar, 2014 Brezilya Dünya Kupası’ndan en iyi görüntüler, Monaco Grand Prix’inden en iyi görüntüler gibi başlıkları bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!