Vista Turizm ve Further Network Arasında Blockchain İşbirliği 0

Vista Turizm, Blockchain teknolojilerine uyum sağlayan ilk seyahat acentelerinden biri olmayı hedefliyor. Further Network ile işbirliği yapabilmek için; Vista, Seyahat Acentesinin perspektifinden Further Network’ün Blockchain tabanlı ödeme ve ödeme sürecinin kullanım senaryosunu test edecek. Bu işbirliği her iki taraf için de önemli bir adım, çünkü bu işbirliği Blockchain’in geleceği için bir kilometre taşı olacak.

Bir seyahat acentesi çeşitli hesaplarla çalışır. IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği), 250’den fazla havayolu şirketi için düzenleyici bir kuruluş olduğu için en büyüklerden biridir. Ancak, IATA dışındaki her IATA havayolu şirketi başka bir hesaptır ve acenteler için daha fazlasını ekler. Bazı durumlarda, IATA üyesi havayolları bile seyahat acentelerinin hesaplarını belirli envanterler için ayrı tutmasını gerektirir (örneğin belirli bir ülkede iç hat uçuşları). Bir acente, bu hesaplara her ay peşinat olarak farklı paralar yatırmak zorundadır. Bu, endüstrinin havayolu şirketleri ve acenteler arasındaki güveni nasıl ele aldığının ortak standardıdır.

Bu sistem, seyahat acentelerinin perspektifinden bir hesaptan diğerine para aktaramadıkları için, finansal bir yük ve risk getirmektedir, çünkü tüm ay boyunca ilgili tarafça bloke edilir. Ve ödeme süresinin bitiminde bile, haftalar önce meydana gelen satışlarda bazı anlaşmazlıklar olabilir. Bu, temelde paranın herkesin kullanılması için aklanamayacağı anlamına geliyor. Further Network ile faturalama ve ödeme aynı zamanda gerçekleşecek. Bu, satış kotalarını her bir hesaptaki ön ödemelerle doldurmaya çalışmak yerine, acenteler bir satışı dakikalar içinde tam anlamıyla kapatabilecek ve bir sonraki aşamaya geçebilecek. Bu sistem aynı zamanda anlaşmazlıkları da en aza indiriyor, çünkü anlaşmalar ödemelerle aynı zamanda yapılıyor.

Havayolu şirketleri için, havayollarının üstlendiği ek ücret ve depozitolara (başvuru ücretleri, katılım ücretleri, üyelik ücretleri, yıllık ücretler) ek olarak 45 güne kadar bir işlem ve ödeme süreci gerekmektedir. Anında çözüm ve ödeme, havayollarının yüksek işlem ücretleri olmaksızın aylar yerine birkaç saniye içinde paralarını almalarını sağlar.

Bu işbirliği ve seyahat şirketleri ile Further Network arasında daha fazlası için asıl amaç gerçek zamanlı faturalandırma ve ödemeleri ele alacak Blockchain tabanlı güvenilir bir sistem kurmaktır. Seyahat acenteleri, mali durumlarını tek bir hesapla yönetebilecek, istedikleri zaman istedikleri kadar yatırım yapabilecekler. Havayolu şirketleri, uzun bekleme sürelerini ve ekstra maliyetleri bypass edecek ve ara maliyetlerini % 60’tan fazla azaltarak paralarını saniyeler içinde alacaklardır.

Further Network Kurucusu ve CEO’su Kadir Özgür Oğuz;“P2P işbirliği teknolojimiz sayesinde, seyahat acentelerinin nakit paralarının kontrolünü ele almaları mümkün. Havayolları ve seyahat acenteleri arasındaki mevcut güven-yönetim sürecinin neden olduğu sorunlar, anlaşmazlıkları da gidererek gerçek zamanlı işlemlere izin veren Akıllı Sözleşmemiz tarafından çözülüyor ”dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.