TÜRSAB, Kaçak Acenta Faaliyetlerini Önlemek için Dijital Doğrulama Sistemini Tanıttı. 0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) acentaların en büyük sorunu olan kaçak acenta faaliyetlerini önlemek için; “Dijital Doğrulama Sistemi” projesini geliştirerek seyahat acentalarının hizmetine sundu.

Başvurular TÜRSAB sitesi üzerinden yapılacak olup, incelendikten sonra, uygun görüldüğü takdirde web üzerinden hizmet veren acentalara, üzerinde acenta belge numarası bulunan “Dijital Doğrulama Sistemi” logosunu içeren bir kurulum paketi gönderilecek.

Dijital doğrulama logosunu, üye acentalar kurulum paketindeki açıklamalar doğrultusunda web sitelerine yerleştirebilecekler. Site ziyaretçileri; dijital doğrulama logosuna tıkladığında tatil aldıkları sitenin TÜRSAB’a kayıtlı bir seyahat acentası olup olmadığını, şirket ünvanını ve İletişim bilgilerini görebilecekler.

Dijital doğrulama sistemi logosu kopyalanarak, TÜRSAB tarafından onaylanmamış bir siteye yerleştirildiğinde; TÜRSAB’a kaçak acenta bildirimi ulaşacak ve hemen gerekli denetimler başlatılacak.

TÜRSAB, kaçak acenta faaliyetlerini önleme çalışmalarına destek olunması için tüm üyelerin en kısa sürede birlik web sitesi üzerinden başvuruda bulunmalarını ve başvurularının değerlendirilmesinden sonra kendilerine iletilecek olan “Dijital Doğrulama Sistemi” logosunu, kurulum paketindeki açıklamalar doğrultusunda web sitelerine yerleştirmeleri yönünde uyardı.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.