Uluslararası Öğrencilerin Gözünden New York’un En İyileri

Uluslararası öğrenciler arasında yapılan bir çalışmada New York’un en popüler turist aktiviteleri araştırıldı.

New York hjjanisch

Londra, 12 Mart 2014 – Kaplan International English tarafından yapılan araştırmada Times Square’i ziyaret etmek uluslararası öğrencilerin üçte birinden fazlasının tercih ettiği bir aktivite olarak öne çıktı.

Kaplan’ın hazırladığı ‘New York’ta Neler Yapmalı’ anketinin ‘Sizin favori turist aktiviteniz nedir’ kategorisinin en başında Times Square gelirken, bunu Central Park (%24), Brooklyn Bridge (%14), Empire State Binası (%9), Özgürlük Heykeli ve Ellis Island (%3) ile takip ediyor.

Bir başka adıyla Naked Cowboy olarak bilinen Robert John Burck, Times Square ile ilgili olarak şöyle konuştu: ‘Times Meydanı muhteşem bir yer ve ben hayatımı orada olmak için adadım. Times Meydanı’nın turist aktivitelerinde o kadar çok vakit harcadım ki; zaman içerisinde kendim bir turistik aktiviteye dönüştüm. 15 seneyi aşkın her gün, her mevsim Times Meydanında çalıştım; çünkü burası yeryüzündeki en güzel yer!’

Times Square, aynı zamanda ‘Dışarıda yemek yemek için en favori mekanınız neresi?’ kategorisinde de birinci sıraya yerleşecek iken sadece yüzde 1 ile yerini Little Italy’e kaptırdı. Little Italy %21 ile Times Square (%20), Chelsea (%18) ve Koreatown’ı (%14) yendi.

Huffington Post’un yemek muhabiri ve ünlü aşçı Franco Lania; ‘Little Italy, şehrin diğer bölgelerinin sahip olmadığı bir mistiğe sahip ve bu sayede turistleri bir mıknatıs gibi çekiyor. Little Italy ve çevresinin New York’u New York yapan önemli bölgelerden biri olduğunu düşünüyorum. Turist kalabalığına sıcak ve samimi olarak ev sahipliği yapan bir bölge’ dedi.

Kaplan, yaşları 18 ile 59 arasında değişen 39 farklı ülkeden gelmiş 350 öğrenci arasında yaptığı ankette öğrencilerin New York’ta en çok neler yapmaktan hoşlandıklarını araştırdı. Anket sonuçlarına göre ‘New York’ta Neler Yapılmalı’ konulu bir motiongrafik tasarlandı. Detaylı bilgi için motiongrafik sayfasını inceleyebilirsiniz.

Anketin diğer sonuçları ise şöyle:

  • Central Park, en popüler parklardan ve yeşil alanlardan biri (%59)
  • Lion King (Aslan Kral), en favori Broadway müzikallerinden biri (%43)
  • SoHo, en popüler alışveriş bölgesi (%38)
  • Madison Square Garden en popüler müzik mekanlarından biri (%38)
  • Metropolitan Museum of Art en favori galeri veya müze (%33)
  • Meatpacking District gece hayatı için en popüler bölgelerden biri (%27)

Ankete katılan 355 öğrenci, 2007 ile 2014 yılları arasında Kaplan’ın Empire State, Midtown veya SoHo dil okullarından birinde en az 4 hafta eğitim görmüştür.

Ankete katılan öğrencilerin ülkeleri: Algeria, Angola, Argentina, Armenia, Austria, Belgium, Brazil, Chile, China, Colombia, Denmark, Ecuador, France, Germany, Greece, Hungary, India, Iran, Italy, Japan, Jordan, Kazakhstan, Lithuania, Mexico, Morocco, Paraguay, Poland, Portugal, Russia, Saudi Arabia, Slovakia, South Korea, Spain, Switzerland, Taiwan, Tunisia, Turkey, Uzbekistan ve Venezuela.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!