IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda Burs Fırsatları

8-17 Mart tarihlerinde 6 ayrı merkezde düzenlenen 25. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’na 35 ülkeden 200’e yakın üniversite katılıyor.. İşte IEFT ayrıntıları…

studentfair

Yurt dışında eğitim yapmak isteyen gençlere, başta eğitim bursu olmak üzere değişik olanaklar ve fırsatlar sunmaya hazırlanan “25. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları ” 8 Mart ta başladı.

Dünyanın dört bir yanından IEFT Fuarları na katılan yaklaşık 200 eğitim kurumu, yurt dışında değişik seviye ve alanlarda eğitim almak isteyen öğrencilere, toplamda bir milyon dolar a ulaşan kısmi veya tam burs imkanlarını anlatıyorlar. Fuarlarda ziyaretçilere ayrıca ücretsiz seminerler ve ücretsiz dil seviye belirleme sınavlarına girme imkanı veriliyor. 1000 in üzerinde ziyaretçiye ise ücretsiz İngilizce dil kursu armağan ediliyor.

Türkiye den her yıl 10 bine yakın öğrencinin yurt dışında eğitim imkanı bulmasına aracılık eden IEFT Fuarları nda, önemli üniversite ve kolejlerin yanı sıra burs kuruluşları ve ülke ataşeliklerine kadar öğrencilerin eğitimde hem maddi, hem de kültürel olarak en iyi şartları elde edebilmeleri amacıyla ilgili herkes hazır bulunuyor. Eğitim kurumlarının temsilcileri; dil eğitimi, lise, üniversite, master, doktora, yaz okulu, staj programı gibi değişik alan ve seviyelerde yurtdışına gitmek isteyenlere, başta burs imkanları olmak üzere kurumlarına ilişkin her konuda bilgi veriyorlar.

IEFT Fuarları na katılan başta ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Avrupa üniversiteleri olmak üzere pek çok eğitim kurumu kısmi veya tam eğitim bursu sağlıyor. Üniversitelerin burs kriterleri kurumdan kuruma farklılık gösteriyor. Bazı üniversiteler tam burs olanağı sağlarken, bazıları eğitim ücretleri üzerinden kısmi burslar veriyor. Fuarlara gelen ziyaretçiler, üniversite yetkililerinden burslara ve diğer imkanlara ilişkin detaylı bilgi alabilecek, okulların burs kriterlerine uygun olup olmadıklarını birebir iletişim kurarak öğrenebiliyorlar.

IEFT Fuarları 25. kez kapılarını açıyor

2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) Ankara, İzmir, İstanbul (Avrupa Yakası), İstanbul (Anadolu Yakası), Eskişehir ve Adana da düzenleniyor.

IEFT Fuarları nın bu yıl 25 inci kez düzenlenmesi nedeniyle, katılımcılara özel armağanlar veriliyor. Fuarı ziyaret edenler arasından 25 kişi ücretsiz İngilizce Dil Kursu, 1.000 kişi ise ücretsiz on-line İngilizce Dil Kursu kazanıyor. Fuarların İstanbul (Avrupa Yakası) bacağı, artan ziyaretçi hacmi nedeniyle bu yıl Avrupa nın en büyük kongre merkezlerinden biri olan “İstanbul Kongre Merkezi ” nde gerçekleştirilecek.

100 den fazla seminere ev sahipliği yapacak olan fuarlara bu yıl özellikle Kanada ve Almanya dan önemli bir katılım söz konusu. Kanada dan 20 üniversitenin yanı sıra 4 lisenin temsilcileri hazır bulunacak; Almanya dan ise bazıları ücretsiz olmak üzere 12 üniversite katılacak. ABD ve İngiltere den 50 nin üzerinde olmak üzere, Almanya, Kanada, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya, Estonya, Kazakistan, Bosna gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200 ün üzerinde eğitim kurumu IEFT Fuarları na katılarak, sundukları imkanları Türk öğrenci ve ailelerine tanıtacaklar.

Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları na gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Burs İmkanları ve Ücretsiz Seminerler

Üniversite ve kolejlerin her yıl çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursu sağladıkları IEFT Fuarları boyunca pek çok seminer düzenlenecek ve öğrenciler fuar alanı dışında seminerlere ücretsiz katılarak yurtdışı eğitim konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilecekler. Ülke, program, okul, burs, iş, kariyer ve vize gibi merak edilen konularda düzenlenecek seminerler herkese açık olacak. Fuarların en önemli bölümlerinden birisi de, yurtdışı eğitimde şart olan dil yeterlilik sınavları konusunda yapılacak olan seviye belirleme deneme sınavları. Ücretsiz olarak IELTS ve TOEFL IBT seviye tespit sınavları ve Genel İngilizce dil yeterlilik sınavları özel bir bölümde yapılacak ve böylece öğrenciler İngilizce dil seviyelerini ölçebilecekler.

Mart 2014 Fuar Takvimi

IEFT Fuarları 
11 Mart : ANKARA (Sheraton Oteli) / 12:00-18:00
13 Mart : İZMİR (Hilton Oteli) / 12:00-18:00
15-16 Mart : İSTANBUL (Kongre Merkezi) / 12:00-18:00
17 Mart : İSTANBUL Anadolu Yakası (ByOtell) / 14:00-19:00

IEFT Yurtdışı Eğitim Günleri 
8 Mart : ESKİŞEHİR (Dedepark Oteli) / 13:00-17:00
9 Mart : ADANA (Hilton Oteli) / 13:00-17:00

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen IEFT Fuarları hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için: www.ieft.com.tr / 0212 244 42 13

Kaynak: Turizmhaberleri.com 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!