UBER Kullanan Yolcuya 281 TL Ceza Verildi. 0

Araç çağırma uygulaması UBER’in araçlarına kesilen cezadan sonra müşterilerine de ceza kesilmeye başladı.

İstanbul’da oldukça yoğun bir şekilde kullanılan UBER‘in ulaştığı kullanıcı kitlesi taksiciler tarafından endişeyle karşılanırken, firma bir yandan da ülkemizde zorlu süreçlerden geçiyor. Öyle ki  UBER araçlarının şehir içi taşımacılık belgesi olan ”D2 Yetki” belgelerine sahip olsa da son 4 ayda, Uber kullanan 912 aracın polis ekipleri tarafından bağlandığı belirtiliyor.

Son olarak İstanbul Etiler’de karşılaşılan durum ise polis ekiplerinin sadece araçları bağlamadığı aynı zamanda hizmeti kullanan yolculara da para cezası kesildiğini gösteriyor.  “Yasa dışı ulaşım aracı kullanmak” nedeniyle yolculara 281 TL para cezası kesiliyor.

UBER’in tüm dünyada her zaman yerel mevzuatlara uygun adımlar atarak yetkili merciler ile el ele çalıştığını belirten Uber Türkiye Ülke Müdürü Neyran Bahadırlı, yaşanan olayın bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ifade etti. Bahadırlı, “Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. UberXL araçları, Ulaştırma Bakanlığı’ndan ve İstanbul Belediyesi’nden gerekli izinleri temin edip, vergisini vererek çalışan şirketlerdir. Bu hususta araçlar yetkili merciler tarafından lisanslı olduğundan araçlara veya yolculara Karayolları Trafik Kanunu gereği ceza yazılmamalıdır. Uber’in daha çok kitlelere erişmesi ekonomiye, şehir içi ulaşımına ve turizme katma değer sağlamaktadır” dedi.

Peki siz UBER hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.