Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye’nin ödüllü uçak bileti arama motoru Turna.com tarafından geliştirilen Akıllı Uçuş özelliği ile birlikte aktarmalı uçuşlar artık %70’e varan oranlarda daha ucuza bulunabilecek. Özellikle sırt çantalıların saatlerini harcayarak kendi kişisel imkanları bulmaya çalıştığı ucuz uçak biletleri, Turna.com mühendislerinin veri bilimi yöntemleri kullanarak geliştirdiği algoritmayla saniyeler içinde bulunabiliyor.

Akıllı Uçuş algoritması, birbiriyle anlaşması olmayan hava yollarının uçuşlarını birbirine bağlayarak daha ucuz rotalar ve alternatif uçuş kombinasyonları oluşturmaya yarıyor.

%70’e Kadar Daha Ucuz Bilet Bulmak Mümkün

Akıllı Uçuş sayesinde, hem daha ucuz hem de daha kısa aktarma rotaları bulunabiliyor. İstanbul’dan Londra’ya direkt uçmak yerine Dalaman, Bodrum veya Antalya üzerinden çok daha ucuz rotalar bulmak mümkün. Örneğin Londra’ya şu an ortalama 1300 TL civarında uçak biletleri bulunabiliyorken, Turna.com’da aynı noktaya 500 TL’ye bilet bulmak mümkün: İstanbul – Dalaman – Londra bağlantısında 500 TL’den daha ucuz fiyatlara uçuşlar Akıllı Uçuş özelliği ile arama sonuçlarında görüntülenebiliyor. Hatta direkt uçuş olmayan rotalarda, hem daha ucuz hem de daha kısa rotalar bulabilirsiniz: 18 saat süren aktarmalı İstanbul – Bratislava uçuşu yarı sürede ve %70 daha ucuz. Özellikle direkt uçuşların bulunmadığı Anadolu şehirlerinden yurt dışına gitmek isteyenler için büyük fırsatlar var. Adana’dan Kiev’e, Malatya’dan Düsseldorf’a, Diyarbakır’dan Lefkoşe’ye, Konya’dan Medine’ye ve daha pek çok rotada uçmak isteyenler Akıllı Uçuşları bulabilir.

Turist Getiren Uçaklar Dönüşlerde Ucuz İmkanlar Sunuyor

Bahar ve yaz dönemlerinde özellikle Rusya, Almanya, Ukrayna ve İngiltere’den turist getiren çok sayıda uçak olduğu ve bunların önemli bir kısmının zaman zaman boş geldiği ya da boş döndüğü biliniyor. Akıllı Uçuş algoritması işte tam da bu boşlukları yakalamak için kurgulanmış. Bu sayede boş dönen ve ucuz fiyatlı uçuşu bulup kalkış ve varış yerinizle birleştiriyor. Normal bir uçuşa ödediğinizden çok daha azını ödeyerek istediğiniz fiyatlarla uçabiliyorsunuz.

Bir Sonraki Uçuşu Kaçırırsam Derdi Yok !

Seyahatseverlerin kendi imkanları ile bulduğu anlaşmasız hava yolarının aktarmalı uçuşlarında, sonraki uçuşun kaçırılma riski bulunuyor. Ancak Turna.com’un Akıllı Uçuşlar özelliğinde aktarma yaparken bir sonraki uçuşunuzun kaçma riskini firma üstleniyor. Bu tip risklerin çözümü için Akıllı Uçuş Güvencesi geliştiren Turna.com; önceki uçak rötar yaparsa ve siz de bir sonraki uçuşu bu nedenle kaçırırsanız, size alternatif bir uçuşu ücretsiz olarak sunuyor. Bu sayede, içiniz rahat bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz. Ayrıca transfer ve konaklama risklerine karşı da güvence veriliyor.

Konu hakkında görüştüğümüz Dr. Kadir KIRMIZI, Turna.com’un sektörünün teknoloji lideri olarak konumlandırdıkları pozisyonlarını, bu yeni ürünleriyle birlikte perçinlediklerini belirtti. “Türkiye’nin öncü ve yenilikçi uçak bileti platformu Turna.com’un yenilikleri sürekli devam ediyor. Sektör tarafından izlenen bir oyuncu olmanın ötesinde, bu ürünle birlikte elde ettiğimiz rekabet avantajını bölgesel oyuncu olmak için kullanmaya başladık. “

Akıllı uçuşlarla birlikte herkes sırt çantalı gezginlerin bulmak için saatlerini harcadığı ucuz fiyatlı biletleri saniyeler içinde görüntüleyebilecek, Dünya’yı çok daha ucuza gezme imkanına sahip olabilecek.

Daha fazla bilgi almak ve denemek için şuradan başlayabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumları Gizle

1 Yorum

  • yazan Melih Aşkın
    Posted 13 Mayıs 2019 12:33 0Likes

    “Turna.com tarafından geliştirilen” akıllı uçuş özelliği Kiwi.com’un, eSky’ın yıllardır kullandığı “virtual interlining” teknolojisi 🙂

    Neredeyse her ülkenin vize uyguladığı Türk vatandaşları için inanılmaz riskli. Her aktarmada bagajı alıp, güvenlik kontrolünden geçip tekrar check-in olunması gerekiyor. (Transit olarak değil, ülkeye giriş yapıp yeniden çıkış yaparak aktarma yapılması gerekiyor). Varış noktasındaki ülke için schengen vizesi alan Türk’lerin aktarma yapacakları ülkeye girmesine izin vermeyip aynı uçakla Türkiye’ye geri gönderilirler. Hatta ilk giriş yapacakları ülke vize aldıkları ülkeden farklı olduğu için Türkiye’den uçağa binmelerine bile izin verilmeyebilir çoğu zaman.

    Turna.com kullanım şartlarında “vize gereksinimlerinden emin olunmalı” diye yazmış ama onu Türkiye’de kimse okumaz. Binlerce kişi havalimanlarında mahsur kalır.

Yorum Yaz