Turkishmuseums.com, Müzeler için Ortak Tanıtım Kapısı 0

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bakanlığa bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerinde ortak tanıtım portalı konusunda yaptığı çalışmada sona geldi. Müzeler bundan sonra Turkishmuseums.com adresi üzerinden pazarlanacak. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı basın kanalı üzerinden yapılan açıklamaya göre, Müzeler ortak tanıtım hesabı olan www.turkishmuseums.com adresi üzerinden tanıtılacak. Başlatılacak karekod uygulaması ile de ziyaretçilerin şikâyet ve önerilerini yakından takip edilecektir.

Türkiye’deki müzelerin standardının artırılması için birçok çalışma başlattıklarını ve ciddi kaynak ayırdıklarını dile getiren Bakan Mehmet Ersoy, yeni bir uygulama ile müzelerin artık tek bir portalda toplandığını ve ziyaretçi şikâyet ve önerilerinin yakından takip edildiğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelerde ortak tanıtım portalı oluşturduklarına dikkati çeken Bakan Ersoy, sosyal medyanın artık hayatın ve turizmin bir parçası olduğunu belirtti. Doğal denetim, otokontrol sosyal medya üzerinden oluyor. Bu bağlamda bizim hazırlıklı olmamız, her türlü eleştiriye açık olmamız, gelen eleştiriler ve istekler doğrultusunda kendimizi geliştirmemiz gerekiyor.

Karekod uygulamasında her gün ziyaretçiler tarafından girişler yapılıyor. Bunların sizler tarafından doğru incelenip, haklı olan şikâyetlerin hızlı bir şekilde sonuca ulaştırılması gerekiyor. Ziyaretçilerin önemli eleştirilerini karşılayabileceğimiz ne tür düzenlemeler varsa fikir ve projelerinize açığız. Biz bunlarla ilgili gerekli bütçeleri oluşturacağız. Önemli olan maksimum seviyede ziyaretçi memnuniyeti. Bu şekilde yurt dışından daha önce Türkiye’ye gelmemiş insanları ülkemize getirmeyi başaracağız.” olarak belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.