2019’un En İyi 10 Koreli Seyahat Girişimi Markası

Geçtiğimiz 1 hafta boyunca Seul’den Busan’a kadar yaklaşık 10 şehri gezdik ve birçok seyahat girişimini inceledik ve şunu söyleyebiliriz Güney Kore’de seyahat endüstrisi yükselişte!

Kore kültürünün Kpop, eğlence, moda ve güzellik konusundaki yükselişiyle birlikte, 2018’de Güney Kore’yi yaklaşık 15,3 milyon uluslararası gezgin ziyaret etti. Bu gezginlerin çoğu Çin, Japonya ve Güneydoğu Asya’nın diğer bölgelerinden geliyordu. Bu nedenle, Koreli seyahat şirketleri de son birkaç yılda çok başarılı oldu. Airbnb seyahat ve ağırlama endüstrisini gerçekten değiştirdi ve tek boynuzlu at oldu. Bu nedenle Kore’deki birçok girişim, bu tür bir dönüşümü Kore seyahat endüstrisine sokmayı hedefliyor. Seyahat / ağırlama alanını değiştirmek isteyen birçok Koreli girişim var ve en umut verici 10 girişimi sizler için derledik.

İşte 2019’un en iyi 10 Kore Seyahat Şirketi

Yanolja

Yanolja, Kore’nin ilk seyahat başlangıcı. Otel rezervasyonları için Kore’de en popüler mobil uygulama. Resmi olarak seyahat sektöründe ilk Koreli tek boynuzlu at. 180 milyon dolarlık bir D serisi yatırım turu sayesinde 1 milyar dolar değerinde. Yanolja, Kore’deki ekonomik veya bütçeli otelleri Kore’ye gelen gezginler için cazip ve uygun fiyatlı kiralama seçeneklerine dönüştürmede büyük başarı elde etti. 1.5 milyondan fazla kullanıcısı olan platformlarında 50.000’den fazla otel var. 2019 için odak noktaları Kore dışındaki pazarlara konsantre olmak olacak. Dahası, 2022’de halka arz ile halka açılmaya çalışacaklar. Yanolja, Kore’nin 1 numaralı tatil platformu ve Kore’de ilk kez geleneksel konaklama ve eğlence endüstrilerine AI, IoT ve VR gibi yeni teknolojiler eklediler.

HanaTour

HanaTour, Kore’nin en büyük seyahat acentesi olarak kabul ediliyor. Kore’de ve yurtdışında 4.500’den fazla çalışanı var. Ayrıca, 2018’de 725 milyon ABD Doları satış geliri elde ettiler. Şirket, Gümrüksüz iş ile gümrüklü işleri kapsayacak şekilde portföyünü genişletti.

MyRealTrip

Koreli seyahat başlangıcı MyRealTrip, Kore Tur Endüstrisinde 10.000’in üzerinde seyahat ürününe ulaşan ilk şirket. Sadece rehberli turlar sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli fırsatlar ve hizmetler de sunuyorlar. Bu fırsatlar ve hizmetler, dünya genelinde 400’den fazla şehirde giriş biletleri, yerel etkinlikler, ulaşım biletleri, konaklama yerleri ve kiralık araçlar olabilir. Şirket Naver Tour ile ortak oldu, böylece gezginlerin turları kolayca karşılaştırmalarını ve rezervasyon yapmalarını sağlayacaklar. Platformun, gelecekteki müşterilerin doğru karar vermelerini sağlayan geniş bir müşteri değerlendirme koleksiyonuna sahip olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak, Altos Ventures, Smilegate Investment ve Naver Fund gibi önemli Kore firmalarından 25 milyon $ ‘dan fazla yatırım aldılar.

With Innovation (Yeogi Eottae)

Yeogi Eottae, kripto para birimlerini platformlarında ödeme aracı olarak kabul eden Güney Koreli With Innovation’ın çevrimiçi otel rezervasyon hizmetidir. Bir ödeme platformu oluşturmak için Kripto para birimi değişimi gerçekleştiren Bithumb ile ekip oluşturdular. Bu nedenle, kripto para birimlerine Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple dahildir.

H2O

Kore Ağırlama Girişimi H2O, Kore ve Japon pazarındaki oteller gibi konaklama şirketlerini desteklemeye odaklanmış çevrimiçi ve çevrimdışı bir entegre ağırlama yönetimi grubudur. Rezervasyon yönetimi, kat hizmetleri, temizlik, tesis yönetimi ve hosteller, misafirhaneler ve oteller için müşteri çağrı hizmeti gibi tesislerin yönetimi için entegre çözümler sunar. Ek olarak, H2O temizlik yardımcısı platformu WaHome ile tam ölçekli konaklama yönetimi çözümleri sunmaktadır. Samsung Venture Investment, 500 Startup ve GB Boston gibi Koreli ve uluslararası önemli firmalardan 10 milyon dolar fon sağladılar. Dahası, 2019 için odakları, Kore ile Japonya arasında seyahat eden turistler olacaktır.

Extriber (Tripstore)

Koreli seyahati başlangıcı Extriber, Tripstore adlı bir mobil tur paketi öneri platformunun operatörüdür. Bu Koreli gezginlerin tüm dünyada bir tatil araştırmalarına yardımcı olan bir uygulamadır. 2 milyondan fazla tur paketi bulunan veri tabanlarından paket tavsiyesinde bulunuyorlar. Seyahat edecek olanların, yalnızca seyahat tarihlerini, bütçelerini, seyahat edenlerin sayısını ve yapmak istedikleri etkinlikleri girmeleri gerekiyor. Extriber, Kakao Ventures ve Bon Angels gibi Koreli önemli firmalardan 8 milyon dolar yatırım aldılar. 2019’da, odak noktaları Koreli çevrimiçi seyahat acenteleriyle yeni tur paketleri oluşturmak olacak. Ayrıca, TV ünlüleriyle de çalışacaklar.

WAUG

Koreli seyahati başlangıcı WAUG bir seyahat etkinliği rezervasyon platformudur. Gezginler, seyahat etkinlikleri sırasında özel etkinlik ve aktiviteler için giriş biletlerini kolayca rezerve edebilirler. Yurtdışı seyahat aktiviteleri arayan Koreli gezginleri hedeflemeye başladılar. Ayrıca, Kore’de aktivite arayan yabancıları da hedeflemeye yöneldiler. Ayrıca, WAUG’ın biletleme teknolojisi, yabancı gezginlerin bölgedeki etkinlikleri kolayca ayırtmalarını sağlıyor. Halen Koreli gezginlerin yurtdışına gitmelerine yardımcı oluyorlar. WAUG, kullanıcılarının biletlerini satın almaları için Universal Studios Hollywood ile ortaklık da kurdu. Ek olarak, kullanıcılar dünyanın popüler turistik mekanları, ulaşım, restoranlar ve turlar için bilet rezervasyonu yaptırabilir.

DailyHotel

Koreli seyahat başlangıcı DailyHotel, tüm Asya ve Avrupa’daki lüks otellere ve kaliteli restoranlara rezervasyon imkanı sunan bir uygulamadır. Mobil platformuyla konaklama, yemek ve seyahat tekliflerinde kaliteli deneyimlere ekonomik erişim sağlayan bir yaşam tarzı teknolojisi sağlayıcısı olarak hizmet veriyor. Güney Kore’de her ay ortalama olarak 100.000’den fazla oda satmaktadır. Ayrıca, uygulamaları için 10 milyondan fazla indirme mevcut.

allstay

Koreli seyahat başlangıcı allstay, diğer rezervasyon sitelerinden fiyatları karşılaştırarak kullanıcılara paket tatiller sunan bir otel karşılaştırma uygulaması. Otellerin yanı sıra Asya ve Kuzey Amerika’daki özel konaklama yerlerini de kapsar. 2019’daki odak noktaları mobil ödemelere bakmak ve çevrimdışı seyahat acentesi içeriğini entegre etmek.

YanaTrip

Koreli seyahati başlangıcı YanaTrip, bağımsız Koreli gezginler için kişiselleştirilmiş çevrimiçi turlar ve etkinlikler sunar. YanaTrip, program turlarına ve diğer etkinliklere ihtiyaç duyan gezginler içindir. Genel olarak ABD, Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya’da seyahat eden Korelilere odaklanıyorlar.. YanaTrip, Kore’de çok aranan bir isim olarak, Kore Turizm Örgütü tarafından yaratıcı bir turizm girişim şirketi olarak onaylandı. Ek olarak, Yana Trips sadece toptancılara değil aynı zamanda tedarikçilerle de doğrudan sözleşme yapıyor ve dünya genelinde envanter oluşturuyor.

Onur Konuğu

Kozaza

Koreli seyahati başlangıcı KOZAZA, Kore’ye seyahat edenler için 14. yüzyıldan kalma Kore evleri olan geleneksel Kore Haneleri’nde aile yanında Airbnb’nin sağlayamayacağı tam bir kültürel deneyim sunan bir ev paylaşım şirketidir. Aile yanında konaklamalar, bir otelden daha derin bir kültürel deneyime izin veren geleneksel bir konaklama biçimidir. Ayrıca, platrformda 1000’in üzerinde Hanok var ve Seul Turizm Örgütü ve Visit Korea ile birlikte çalışıyorlar. Bunun yanı sıra, konukevleri ve platform işletmeleri için çevrimiçi pazarlama aracılığıyla destek sunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!