Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Google, başka bir mecraya yönelmek zorunda kalmadan uçuşlarınızı rezerve etmek ve seyahatlerinizi planlamak üzere sizi Google Travel kullanmaya ikna etmek için daha fazla özellik ekleyerek seyahat ürününü geliştiriyor.

Şirket, belirli güzergahlar için geçmiş fiyat karşılaştırması ve bir fiyatın ne zaman yükseleceği veya ne zaman en düşük seviyede olacağı hakkında bildirimler de dahil olmak üzere daha karmaşık fiyatlandırma özellikleri ekliyor. Ayrıca, önümüzdeki birkaç hafta içinde yapılan rezervasyonlar için bir fiyatlandırma garantisi sunuyor. Bu nedenle, eğer Google bir uçuş fiyatının düşmeyeceğini söylerse ve ardından fiyat düşerse, farkı size geri ödeyecek.

Google, örneğin, ABD (destinasyondan bağımsız olarak) çıkışlı 13 Ağustos ile 2 Eylül arasında gerçekleşen uçuşlar için, fiyatın en düşük olarak tahmin edildiği durumda size bir uyarı gönderiyor ve eğer tahminde yanılmışsa ve alım yaptıysanız size, ödediğiniz ve en düşük gerçek ücret arasındaki fiyat farkını iade ediyor.

Bu oldukça cazip bir anlaşma ve muhtemelen sınırlı süreli teklif, çünkü bu yeni bir özellik ve Google, insanların tahminlerine güven konusunda rahat hissetmelerini sağlamak istiyor. Şirket, dünyadaki uçuş mevcudiyeti, rota popülerliği ve fiyatı hakkında en kolay ulaşılabilen havayoluyla ilgili bilgilere sahip olabilir; ancak gezegen üzerindeki en karmaşık makine öğrenimiyle bu yeni özelliği destekledi, bu yüzden büyük ihtimalle oldukça güvenli bir bahis.

Google Travel, seyahatiniz için gerçekten rezervasyon yaptığınızda bir dizi özellik de sunuyor – seyahatinizi planlamak için sonraki adımları önerecek ve ardından en iyi mahalleleri, otelleri, restoranları ve yapılacak şeyleri bulmanıza yardımcı olacak. Ayrıca, rezervasyonlar ve diğer gezi detayları, iOS veya Android cihazınızdaki Google Haritalar uygulamasına otomatik olarak taşınıyor.

Genel olarak, Google’ın genel seyahat ve gezi planlamanıza sahip olmak için agresif bir oyun oynadığı açıktır – ve neredeyse her bir seyahat şirketine kıyasla daha fazla veriye, daha iyi bir mühendisliğe ve daha fazla tasarım becerisine sahip olma avantajına sahiptir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz