Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünyada turizm sektörü, tanıtım çalışmalarını hızla dijital mecralara kaydırırken, Turizm Bakanlığı da bu trendi yakaladı. ‘Turkey Home’ kampanyası sosyal medyada 6.5 milyonu aşan takipçisiyle dünyada 4. sıraya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen “Turkey Home” kampanyası sosyal medyada takip rekoru kırıyor. Dünyada turizm ve seyahat endüstrisi, tanıtım çalışmalarını artıran bir hızla dijital ve sosyal mecralara kaydırırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu mecradan geri kalmadı. Betül Oğuz imzalı habere göre, yaklaşık 3 yıl önce başlatılan ‘Turkey Home’ kampanyası 6,5 milyonu aşan sosyal medya takipçi sayısıyla dünya genelinde turizm tanıtımı yapan organizasyonlar arasında 4. sırada yer aldı. Bakanlık, çok sayıda görsel, video ve içerikler paylaşarak milyonlarca kişiye doğrudan ulaşmaya çalışıyor.

Avustralya ilk sırada 

Facebook, Twitter, Google+, Instagram ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında yaklaşık 14 milyon takipçisiyle Avustralya ilk sırada yer alırken; 6.8 milyon takipçiyle Dubai 2’nci; 6,7 milyon takipçiyle Amerika 3’üncü ve 6.5 milyon takipçiyle Türkiye 4’üncü sırada bulunuyor. Türkiye’nin Facebook’ta 4 milyon 869 bin takipçisi bulunurken; Twitter’da 767 bin, Google’da 481 bin, Instagram’da 361 bin, Youtube’da 32 bin, Pintarest’te 6 bin 280 ve Linkedin’de ise 14 bin kişi tarafından takip ediliyor.

34 Ülkede Dijital Reklam

Diğer taraftan Google Display Network (GDN) (Görüntülü Reklam Ağı) ve YouTube mecralarında 34 ülkede dijital reklam faaliyetleri gerçekleştirildi. Türkiye’yle ilgili dijital reklamlar 36 milyon kez görüntülenirken; Youtube’da 28 milyon kez izlendi.

Şiirli tanıtım filmine büyük ilgi

Diğer taraftan Türkiye’nin kültür, sanat ve edebiyat birikimini tüm dünyadaki kültür, sanat ve turizm çevreleriyle buluşturulması için başlatılan ‘Home of Poetry’ tanıtım filmi de büyük ilgiyle izleniyor. Filmde, kütüphanede karşısına çıkan bir Türk şiiri antolojisinden dolayı daha önceki yıllarda ailesiyle Türkiye’de yaptığı bir tatili anımsayan bir kitapseverin anıları Türk şairlerinin dizeleriyle anlatılıyor. Film, ailenin Türkiye’de karşılarına çıkan tarihi, doğal güzellikler, kültürel ve gastronomik zenginlikler, yaşadıkları güzel anlarla harmanlanarak izleyiciye aktarıldı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz