Türk Yazılım Şirketi Hitit’ten Havacılık Sektörüne Önemli Katkı 0

Yarattığı havacılık IT çözümleri ile dünyanın önde gelen havacılık ve seyahat bilişim firmalarından biri olan Hitit, Crane markalı yazılım ürünlerine bir yenisini daha ekledi, Crane BPI.

Havacılık sektöründeki son yıllardaki büyüme eğilimi ve farklı iş modelleri altında yeni havayollarının kurulması, sektördeki rekabeti giderek arttırarak, havayollarının maliyet liderliği, rakiplerden ayrışma ve farklı müşteri taleplerini karşılama ihtiyaçlarını da beraberinde getirdi. Hitit Bilgisayar’da pazardaki bu ihtiyacı karşılamak için; operasyonel anlamda güçlü ve kalıcı stratejiler üreterek, karlılığını arttırmak isteyen havayollarına özel Crane BPI (Business Performance Index-İş Performans İndeksi) isimli çözümünü hayata geçirdi.

Crane BPI, havayollarının geleceğe dönük operasyonel planlamaları için performans ölçümü sağlayan, kapsamlı ve çok yönlü bir kontrol paneli uygulaması olan Crane BPI; operasyonel ve mali performans değerlendirilmelerini çok çeşitli kriterler üzerinden yaparak, havayollarına orta ve uzun vadeli stratejik bir yol haritası oluşturma olanağı sağlıyor.

Havayolu sektöründe şimdiye kadar geliştirilen en kapsamlı kontrol paneli Crane BPI hem geçmiş hem de gelecek dönem verileri ışığında; gelir, doluluk oranı (load factor), başabaş doluluk oranı (breakeven load factor), arz edilen koltuk sayısı(ASK), km başına arz edilen koltuk sayısı (RASK), ücretli yolcu kilometre (RPK), satış kanalları, yolcu, kapasite, tali gelirler(ancillary), satış noktası(POS), yolcu başına elde edilen gelir (yield) konularında havayollarına düzenli ve anlık bilgi akışı sağlıyor. Gelir yönetimi ve fiyatlandırma operasyonlarının mevcut performansını ölçerek, havayollarının bu alanlardaki etkinlik analizini yapıyor.

Crane BPI bu özelliklere ek olarak, kullanıcıların önceden belirlediği kriterler doğrultusunda günlük kontrol listeleri hazırlıyor. Bu özellik gelir yönetimi, fiyatlandırma ve envanter çalışmaları yapan ekiplerin, özellikle sorunlu uçuşlar öncesinde bu kriterler doğrultusunda proaktif bir şekilde denetim yapmalarına imkân tanıyor.

Hitit Genel Müdürü Nur Gökman; “AR-GE çalışmalarımıza, sektörün ihtiyaçları ve iş ortaklarımızın istekleri doğrultusunda yön veren bir teknoloji şirketi olarak; en çok talep edilen uygulamalardan biri olan kontrol paneli uygulamasını, Crane BPI çözümü ile hayata geçirdik. Havayollarına, operasyonlarının her aşamasında, istedikleri her bilgiye anında ve karşılaştırmalı olarak ulaşabilecekleri bir çözüm sunuyoruz. Halihazırda bu denli kapsamlı bir çözümü sektörün hizmetine sunan ilk firma olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdiye kadar geliştirilen en kapsamlı kontrol paneli olan Crane BPI çözümünün, sektörü yazılım kalitesi bakımından yukarı taşıyacağına inanıyoruz.” olarak belirtti.

Bir Türk markası olan Hitit Bilgisayar‘ın dünya arenasında yer almasından dolayı gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe