Türk Hava Yolları Maldivler Seferlerine Başlıyor 0

Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilen, Türkiye’nin ulusal havayolu şirketi Türk Havayolları, uçuş destinasyonlarına bir yenisini daha ekliyor. 24 Kasım 2012 tarihinden itibaren THY, Maldivler’in başkenti Malé’ye seferler düzenlemeye başlıyor. Seferler karşılıklı olacaktır ve 31 Ocak tarihine kadar her şey dahil bilet ücreti 570 Euro olarak belirlenmiştir.

MALDİVLER 
Maldivler, ya da Maldiv Adaları, Hint Okyanusunda yer alan toplam bin iki yüz irili ufaklı adadan oluşan bir devlettir. Hem nüfus, hem de kapladığı alan bakımından Asya kıtasının en küçük devleti olma özelliğine sahiptir. Adalar, Hindistan açıklarında konumlanmıştır ve Sri Lanka’nın kuzeyinde yer alırlar. Maldivler; tropikal iklimi, muhteşem doğası, turkuaz renkli sığ suları, renkli deniz yaşamı ve köklü kültürü ile Hint Okyanusunun incisi olarak adlandırılıyorlar. Bu sebeple de otuz yılı aşkın bir süredir, dünyanın bir numaralı tatil cennetlerinden biri olarak, lüks resort ve villalarla hizmet veriyorlar.

Ne var ki Maldivler’in küresel ısınma nedeniyle büyük çoğunluğunun sular altında kalabileceği belirtiliyor. Adaların deniz seviyesinde olmasının sulara gömülmeye neden olacağı aktarılıyor. Maldivler, dünya üzerinde en düşük rakıma sahip olan bölgedir. Avusturya Hükümeti, Maldivlilere yasal sığınma hakkı tanıdı. Henüz çok az Maldivli Avusturya’ya yerleşmiş durumda.

Maldivler, tarihi boyunca İngiliz ve Portekiz sömürgesi olmuş, ardından bir süre Hollandalı tacirlere boyun eğmek zorunda kalmıştır. Çok eski yıllardan beri Budist olan Maldivler halkı, adalara gelen Arap tüccarlar sayesinde Müslüman olmuştur. Günümüzde Maldivler nüfusunun yüzde 97′si Müslüman’dır.
Maldivler, 2004 Endonezya depremi sonrası oluşan tsunamiden büyük hasar görmüş, ancak çok geçmeden yaralarını sarmıştır. Günümüzde özellikle turizm sektöründe hizmet vermeye devam ediyor.

BAŞKENT MALE
Maldiv Adaları’nın en büyük şehri ve en önemli turizm merkezlerinden biridir. 2004 yılındaki tsunamide şehrin üçte ikisi sular altında kalmıştır. Temizleme çalışmaları birkaç yıl sürmüştür. Bugün Malé, Maldivler’in en çok ziyaret edilen şehirlerinden. Uluslararası havaalanına her gün onlarca uçak iniyor ve onlarcası da havalanıyor. Malé Havaalanı, küçük bir adada bulunuyor ve denizin üzerinde yüzermiş hissi veriyor.
Maldivler’i ziyaret etmek isteyenler için THY Maldiv seferleri en uygunu olacaktır.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe