Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

E-posta pazarlamanın günümüzde en etkili ve en uygun pazarlama aracı olduğu biliniyor. Uzun yıllar boyunca da bu değişmeyecek gibi. Bu bağlamda birçok sektör, e-posta pazarlamayı etkin şekilde kullandığında oldukça verimli dönüşler alıp kazançlarını artırabiliyor.

Bu yazımızda turizm sektöründe e-posta pazarlama nasıl kullanılıyor, neler yapılırsa daha faydalı olabiliyor ve e-posta pazarlama stratejileri, doğru e-bülten içeriği gibi konularda bilgiler aktaracağız. 

Önceliklle %100 yerli bir girişim olan e-posta pazarlama platformu INBOX’dan bahsetmek istiyoruz ve uzakrota.com INBOX’ı kullanarak neler kazanıyor buna da değineceğiz. Temel olarak INBOX, e-posta pazarlama araçlarını online olarak kullanabileceğiniz ve raporlamalar yapabileceğiniz modüller sunuyor. Bunların yanı sıra otomatik cevaplayıcılar, segmentasyon, web formları gibi gelişmiş özellikleri de bünyesinde bulundurarak kullanıcılarına maksimum verim alabilmeleri için gerekli altyapıyı sağlıyor.

Uzakrota olarak yaklaşık 3 yıldır aralıksız şekilde INBOX altyapısıyla abonelerimize periyodik e-bülten gönderimleri yapıyor ve detaylı raporlamaları inceleyerek verimliliği analiz edebiliyoruz.

Gelişmiş özelliklerin tadını çıkarın

INBOX sayesinde periyodik gönderimlerimizi aylık olarak tek seferde planlayabiliyor ve iş yükümüzü hafifletebiliyoruz. Buna ek olarak web sitemizden e-posta listemize kaydolan bir kişiye hemen sonrasında bir hoşgeldiniz iletisi gönderiyoruz. Sistemde bu ayarlamayı bir kere yaptık ve artık kendisi kaydolan bir kişiye otomatik olarak gönderim yapıyor. Turizm sektöründe bu özellik oldukça işe yarıyor. Örneğin otelinize konaklamaya gelen misafirinize giriş yaptıktan 5 dakika sonra otomatik olarak hoşgeldiniz iletisi gönderebilir ya da oteliniz hakkında ihtiyaçları olacak bilgiler paylaşabilirsiniz. 

Doğum günlerini unutmayın

INBOX sayesinde oteller misafirlerinin doğum günlerini unutmuyor. Konaklama yapan misafirinizin doğum gününü kutlayarak hem kendinizi hatırlatabiliyor hem de onları unutmadığınızı gösterebiliyorsunuz.

Özel tarihlere göre kampanyalar yapabiliyorsunuz

Özellikle oteller önemli tarihlerde ya da kendilerinin belirleyeceği özel tarihlerde her yıl periyodik olarak kampanya e-postalarını otomatik olarak gönderebiliyor.

Turizm şirketleri için e-posta pazarlama stratejileri

Konaklama yapan misafirlerinizle konaklama öncesi ve sonrası e-posta ortamında etkileşimde kalın

Otelinize giriş yapan müşterinize hoşgeldin e-postası gönderebilirsiniz. Rezervasyon onayı sağlayın ve rezervasyon detaylarını değiştirme olasılığını bildirin. Giriş ve çıkış tarihini ve saatini ekleyin. Otelinizde mevcut ek hizmetleri tanıtın.

Rezervasyon tarihi yaklaştığında hatırlatıcı gönderin

Check-in tarihinden 2-3 gün önce onlara hatırlatma e-postası gönderin.

Konuklarınız için faydalı olabilecek bilgileri gönderin. Taşınması için izin verilen öğelerin bir listesini yapın, hangi giysilerin paketleneceği ile ilgili önerileri içeren kısa bir hava durumu tahmini sağlayın. Ulaşımla ilgili bilgilerin yanı sıra mülkün haritasını ve en yakın turistik yerlerin haritasını görüntülemek için bir bağlantı da sağlayabilirsiniz.

Konaklama sonrası “hoşçakal” e-postası iletin

Misafirinize check-out işleminden 1 gün sonra hoşçakal e-postası iletebilirsiniz.

Müşterilerinize bir kez daha teşekkür edin ve onları tekrar görmekten mutluluk duyacağınızı söyleyin. E-postanıza kişisel bir dokunuş ekleyin ve konuklarınızın geri bildirimlerini bırakmalarını isteyin. Ödül karşılığında doldurmaları için bir anket göndermeleri iyi bir çözüm olacaktır.

Eğer siz de e-posta pazarlamanın avantajlarından yararlanmak istiyor ve kolayca bu işlemleri otomatize edebileceğiniz bir platform arıyorsanız INBOX’ı deneyebilirsiniz. INBOX her ay 5.000 gönderim hakkını ücretsiz sunuyor. Platformu deneyimleyerek nasıl sonuçlar alabileceğinizi hemen keşfedebilirsiniz.

%8 indirimli referans linkiniz

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz