Turizm Acentaları, Peakwork Aracılığıyla Facebook Üzerinden Satış Yapabilecek

Peakwork ile çalışan seyahat firmaları yeni geliştirilen UPA bağlantısı sayesinde artık Facebook ve Instagram reklamlarına gerçek zamanlı fiyatlandırma ve geçerlilik bilgisi ekleyebilecek.

Peakwork‘ün yeni hizmetini ilk deneyimleyecek olan firma ise Ameropa-Reisen. Ameropa, Deutsche Bahn’ın bir alt kolu ve yerel ve uluslararası “tren yolculuğu + otel” paketleri üretmek için Peakwork ile çalışıyor.

Facebook ve Instagram’ın ‘Seyahat için Dinamik Reklamlar(DAT)’ adlı hizmeti 2016 yılının mayıs ayında hizmete sunulmuştu.Peakwork, yeni kurulan bağlantıyla müşterilerine birbirinden bağımsız ürünleri reklamlar aracılığıyla satma şansı tanıdığı gibi ayrıca dinamik paketler de ortaya çıkarıyor. İşte Ameropa’nın Facebook ve Instagram aracılığıyla yapmaya çalıştığı da bu.

Müşterilerin envanter, fiyatlandırma ve kullanılabirlik gibi seçenekleri düzenleyebildiği Player Hub ve Facebook arasındaki bu UPA(Uygulama Programlama Arayüzü) bağlantısı, reklamlarda görülen ücretlerin gerçek olduğunu gösteriyor.

Sözkonusu reklama tıklayan Facebook ve Instagram kullanıcıları doğrudan reklam verilen siteye yönlendiriliyor.
Facebook ayrıca Peakwork ile ortak çalışan bir meta arama pazarlama platformu olan Koddi ile de entegrasyon içinde bulunuyor. Koddi, pazarlama harcamalarını en iyi duruma getirmek için müşteriden aldığı verilerle ihale sürecini otomatikleştiriyor.

Koddi halihazırda Google, Trivago ve TripAdvisor gibi Peakwork ortakları ve diğer kanallarda ihale süreçlerini yönetiyor.
Peakwork 2009 yılında kurulmuştu. Geçen sene ise TUI grubu şirketin %15.4’lük hissesini satın almıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!