Tur Operatörü If Only, Ticari Rezervasyon Teknolojisini Kullanıma Sunmaya Hazır

If Only, ekibinin seyahat acenteleri için rezervasyonları daha hızlı bir şekilde teklif etmesine, yerine getirmesine ve işlemesine olanak tanıyan yeni bir kurum içi rezervasyon sistemini kullanıma sunacak.

Travelink sistemi, yalnızca lüks ticari tur operatörünün sahipleri Portman Travel Grup tarafından yapılan altı rakamlı bir yatırımın ardından 1. çeyrekte devreye girecek.

Bu sistem, işlemden gelen geri bildirimleri takip ediyor ve If Only, çağrı işleme sürelerini hızlandıracağını ve işlemleri kolaylaştıracağını söylüyor.

Operatör ayrıca bu yılın 4. çeyreğinde acenteler için rezervasyon yapılabilir bir web sitesi başlatacak.

Self servis hizmet veren web sitesi, Glasgow merkezli rezervasyon ekibinden çok az girdi gerektiren ‘fly and flop’ (dinlenmek için plansız seyahatler) sahilkenarı seyahatleri için fiyat tekliflerinde ve rezervasyonlarda daha hızlı geri dönüş sağlamak için tasarlanmıştır. Bu, If Only’nin daha karmaşık sahil kenarı gezilerine ve kişiye özel molalara odaklanmak için piyasaya sürülecek.

Web sitesi, 2020’nin sonlarına doğru e-tekliflerin tanıtımına dayanıyor ve acenteler isterlerse yine de telefonla arama yapabilirler.

Genel müdür Gordon McCreadie; “Şu anda tüm seyahat markaları üzerinde, hayatta kalmak için mevcut koşullara uyum sağlama ve bunlara karşılık verme konusunda büyük bir baskı var. Bu yıl bize bir şey öğrettiyse, seyahat acentesi iş ortaklarımızla güçlü, karşılıklı ilişkiler kurmak ve onların ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini bir operatörden dinlemek önemlidir.

“If Only’de acente her zaman bir numaradır ve bu yılın başlarında yapılan bir anket çalışması, teklifimizdeki önemli bir boşluğun rezervasyon yapılabilir bir web sitesi olduğunu vurguladı. Acenteler, özellikle geleneksel çekirdek çalışma saatleri dışında rezervasyon yapabilme becerisi için daha fazla esneklik arıyor. Bu, son on iki ayda gözlemlediğimiz dijital pazarlama materyallerine yönelik talep dalgalanması ve geçen yıl tanıtılan e-teklif sistemimizin başarısıyla bağlantılıydı.

“Teknolojiye gerçekten yatırım yapmak için doğru zaman gibi görünüyordu ve gelecek yılın sonunda acente ortaklarımıza, acentelerin müşterileri için sahil tatillerine kolaylıkla erişip güvence altına alabilecekleri yeni rezervasyon yapılabilir web sitesi ile daha fazla seçenek sunacağımızı söylemekten memnuniyet duyuyorum. Doğal olarak, rezervasyon uzmanlarımız daha karmaşık güzergahlar, kruvaziyer seyahatleri veya daha büyük grup rezervasyonlarında yardımcı olmaya devam edeceklerdir; ancak bu, tam olarak ne aradıklarını bilen ve rezervasyonlarını güvence altına almak isteyen acenteler için bir düğmeye dokunarak işlem yapabilecekleri inanılmaz bir araç olacaktır. Böyle bir zamanda istikrarlı ve destekleyici bir sahibin desteğine sahip olmak gerçekten güven verici ve diğer şeylerin yanı sıra bu yeni teknolojilere yapılan yatırımın, If Only’nin yeni zirvelere çıkmasına gerçekten yardımcı olacağından eminim” dedi.

Rezervasyon departmanındaki yeniden yapılanma, destinasyona göre bölünmek yerine sahil ve özel seyahatlere adanmış iki ekibin oluşturulmasını içerecek.

Satış ve operasyon direktörü David Irving; “Bu yıl herkes zorluklardan adil bir şekilde paylarını aldı ve bizi gerçekten neyin önemli olduğunu düşünmeye sevk etti. Bazı destinasyonlara Birleşik Krallık pazarı tarafından hala güvenli bir şekilde erişilemiyor. Avustralya ve Yeni Zelanda gibi bazı destinasyonlar, 2022 değilse de önümüzdeki yılın 4. çeyreğine kadar İngiliz turistlere sınırlarını açamayacaklar ve hatta Asya gibi yerler bile seyahat koridorlarını çok yavaş gözden geçiriyor.

Diğer taraftan, Maldivler, Dubai ve Karayipler gibi yerleşik seyahat koridorlarına sahip yerler, bastırılmış talebe ilişkin bir artış görüyor” dedi.

Kendisi, 2020’nin son üç haftasındaki aramaların % 360 arttığını ve bu destinasyonların “büyük bir kısmının” aramalar içerisinde yer aldığını söyledi.

Irving şunları ekledi: “Sonuç olarak, işletmelerin uzun süreli refahının on iki ay boyunca çok sınırlı sorgulamaları olan belirli ekiplere sahip olması mantıklı gelmezken, diğerleri tekliflerin hacmini ele almakta zorlandı.”

Irving, müşterilerin satın alma alışkanlıklarının, son aylarda Pazar günleri veya akşam geç saatlerde artan rezervasyon ve fiyat teklifi talepleriyle değiştiğini söyledi.

Irving; “If Only’den bekledikleri hizmet ve bilgi düzeyinin hiçbir şekilde sarsılmayacağına dair acentelere güvence vermek istiyorum. Nihayetinde, yeni normali oluştururken, tüm önemli rezervasyonları ve geliri güvence altına almalarına yardımcı olmak için en iyi konumda olduğumuzdan emin olurken, acentelerin markamız hakkında en çok sevdiği tüm yönleri – bilgimiz ve uzmanlığımız – birlikte geliştirmeyi hedefledik.

“İçinde yaşadığımız dünya talebin değişmesine neden oldu ve bir işletme olarak hayatta kalmak için aynısını yapmak zorundayız, ancak acentelerimize % 100 bağlıyız ve bildiğimiz yüksek standartları korurken ticaret ahlakımıza sadık kalıyoruz çünkü bu, If Only için doğru yönde olumlu bir değişiklik olarak görülmelidir” dedi.

Bu ay If Only rezervasyonlarını yapan acenteler, otomatik olarak haftalık bir ödül çekilişine dahil edilecek ve Home By Nico akşam yemeği, Birleşik Krallık’ta lüks bir kısa tatil, bir Apple Homepod Mini veya lüks kokteyl seti kazanacaklar.

Diğer seçenekler ise acentelere Aruba, Mauritius ve Maldivler’de tatil kazanma şansı veriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!