Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tripadvisor’ın oteller için yeni “en iyi değer sıralama sistemi” güçlü seyahat web sitesinin tarihindeki muhtemelen en yıkıcı hareket olarak lanse ediliyor.

Yeni sistemin en iyi değer (best value) sıralaması; otel derecelendirmeleri, fiyatlar, rezervasyon popülerliği, marka çekiciliği ve konumu, ayrıca kullanıcıların kişisel tercihini de göz önüne alacak.

Yeni sistem sitenin varsayılanı haline geldi ancak sitenin kullanıcıları istedikleri zaman varsayılanı değiştirebilecek. Bu şu anlama geliyor, site kullanıcıları tamamen kullanıcılarının derecelendirmesine dayanan gezgin popülerlik sıralamasını kullanmaya devam edebilirler.

Daha değer tabanlı bir sisteme geçmek Tripadvisor’ın gezginlerin paylaşım ve derecelendirmesine dayanan site kurucu değerlerinden uzaklaştığının göstergesi niteliğinde.

TripAdvisor bu değişimin daha ilgili sonuçlar sağlama ihtiyacından kaynaklandığını belirtiyor, çünkü internet gittikçe takip etmesi zor bir yer haline geliyor ve kullanıcılar istediklerine kısa yoldan ulaşma arayışında oluyorlar.

Tripadvisor’dan bir sözcü ise “Bir yolcu için onun önceliklerine dayalı olarak listenin başında gösterilen bir oteller, başka biri için listenin başında gösterilen otellerden farklı olabilir. Esasen hepsi her gezgini doğru otelle eşleştirmekle ilgilidir”.

Reknown’un kurucusu bloger Daniel E. Craig “bir seyahat değerlendirme sitesinden tatil deneyimi planlama, paylaşım ve rezervasyon sitesine doğru olan ve kullanıcıların en iyi fiyatları alabilecekleri değişimi en yeni ve muhtemelen en yıkıcı” olarak tarif ediyor.

Craig değişimde açıkça olan şeyin övgü dolu incelemelerin ve sıralamada yüksek popülerliğe sahip olmanın muhtemelen en güçlü seyahat pazarlama platformunda en yüksek görünürlüğe sahip olmak için artık ön koşul olmadığını da belirtiyor.

Kaynak ve Görsel: http://www.travolution.com/articles/103479/tripadvisor-ranking-system-switch-downgrades-importance-of-popularity-and-rave-reviews

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz