Delta Havayolları Parmak İzini Biniş Kartlarının Yerine Koymak İstiyor

Delta Havayolları, yolcuların check-in işlemlerini parmak izi tarayıcısı kullanarak yapmalarını sağlayan pilot bir program uygulamaya karar verdi.

Bir SkyMiles numarası olan ve CLEAR’a (parmak izi tarama sistemi) kaydolan Delta müşterileri bu yeni sistemi deneyebilecek.

CLEAR, her bir Delta müşterisinin biyometrik bilgilerini ve SkyMiles bilgilerini veri tabanına aktaracak.

Delta şu anda bu check-in yöntemini Reagan Washington Ulusal Havaalanı’nda Sky Club’a erişmek isteyen SkyMiles müşterileri için kullanıyor.

Delta, kontrol edilen bagajların teslimi için yüz tanıma yazılımı kullanan bir başka biyometrik programın testini de gerçekleştiriyor. Eğer, parmak izi sistemi iyi bir şekilde işlerse biniş kartının yerine geçmesinin yanı sıra bagaj kontrollerinde de uygulanabilir.

Delta Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Gil West, yapmış olduğu bir basın açıklamasında; “ Delta Sky Club denemesi boyunca müşteri ve çalışanlarımızdan aldığımız geri bildirimler son derece cesaret vericiydi, aynı heyecanın biniş deneyiminde de devam etmesini bekliyoruz.

“Bu bir kazan-kazan programı. Biyometrik doğrulama, kağıtla sağlanan geçişlerden daha yüksek bir doğruluk düzeyine sahip ve acentalara koltuk değişikliği veya diğer yetenek gerektiren işlemler için tek tek bilet taramak yerine müşterilerine yardımcı olmak üzere daha fazla zaman ayırmalarına olanak sağlıyor ve müşterilerin de havaalanında bulundukları süre içerisinde takip etmek zorunda olacakları daha az prosedür var” dedi.

Kaynak ve Görsel: https://www.psfk.com/2017/07/delta-wants-fingerprints-to-replace-boarding-passes.html

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!