Uzakrota, 2 Milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı.

2010 yılında küçücük bir blog olarak başladığım ve 2013 yılı sonu itibariyle turizmde B2B çalışmalara ağırlık vererek turizm teknolojileri ve pazarlama konusunda içerik üretimi yapan, ayrıca düzenlediği her etkinlikte çıtasını dahada yükselten Uzakrota.com için bugün sevindirici bir gün.

Mart 2017 ‘de 7. yaşına giren Uzakrota ile birlikte aradan geçen sürede yeni bir sektörün oluşumuna şahit olduk. Turizm teknolojileri anlamında sektör gelişti, şirketler kuruldu, yatırımlar yapıldı, yabancı birçok şirket Türkiye ofisini açtı ve Türkiye dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri haline geldi.

Geçen 7 yıllık süre zarfında 2013 yılında 50 kişi ile Bahçeşehir Üniversitesi‘nin konferans salonunda başladığımız konferanslarımız bugün 1500-2000 kişinin katıldığı zirvelere dönüştü. Bir gün bu sektörü daha nasıl geliştirebilirim diye düşünürken Işık Üniversitesi ile ortak Turizm Akademisi açma fikri geldi ve sektöre nitelikli ara eleman yetiştirmeye başladık.

Sektörün ihtiyacı olan iş geliştirmeden de uzak durmadık. Birçok firmanın geleceğinin temellerini atarak filizlenmesini hatta meyve vermesini izledik. Fakat artık bu koşturma arasında yorulduğumu yeni hayal ortaklarını bu hayalin içerisine dahil etmem gerektiğini düşündüm ve beraber yürüdüğüm arkadaşlarımında desteği sayesinde Uzakrota’ya biçilen değerle birlikte Emre Gelen ve Afşin Avcı‘nın kurucusu olduğu Inflow Summits‘ten yatırım alarak grubun parçası olduk. Bu yatırımla birlikte bugüne kadar hayal ortağım olan tüm dostlarıma ve hizmet verdiğimiz markalara çok daha kaliteli hizmet sağlamayı ve genişleyerek 2,5 saatlik uçuş mesafemizdeki tüm ülkelerde Uzakrota’yı konumlandırmayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki ay itibariyle yeni ofisimizde hizmet verecek olup, görevime şirketin CEO’su olarak devam edeceğimi tüm hayal ortaklarıma bildiririm.

Teşekkürler.

Gökhan Erdoğan

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

10 Comments

 • Gökhanım helal olsun, Infow bence gayet akıllı bir yatırım yapmış, eminim hem senin için hem onlar için kazançlı bir işbirliği olacak bu.

  • Teşekkürler. Umarız öyle olur.

 • hayırlı olsun

 • Tebrik ederim, yaptıklarınla fazlasını hakediyorsun. Başarılar

  • Teşekkürler Hasan. Umarım daha da iyi yerlere getireceğiz.

 • Tebrik eder, başarıların devamını dilerim 🙂

  • Teşekkürler Taflan

 • Sevgili Gökhan Kardesim,
  Uzak Rota ile birlikte uzaklara kanat acisin sanal dunyanin bereketi olarak dönmüş sana tebrik ederim. Surekli üzerine koydun basarilarini..hep böyle basarili olursun inşallah. Her sey gönlünce olsun..sevgiler

 • Basarilar

 • Tebrik ederim yolunuz açık olsun 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!