Tripadvisor’dan Müthiş Büyüme Rakamları 0

Dünyanın en büyük turizm işletmeleri değerlendirme sitesi ve tatilcilerin buluştuğu sosyal ağı olan Tripadvisor, bir yıl içinde yüzde 50’den fazla büyüme kaydetti.

Dünyanın en büyük seyahat sitesi olarak adlandırılabileceğimiz Tripadvisor sayfalarında, otel gibi turizm işletmeleri hakkında biriken okuyucu yorum ve değerlendirmelerinin sayısı 75 milyonu geçti. Bu rakam, geçen yıl 50 milyonun altındaydı.

Bugün itibariyle dünya genelinde 32 milyon üye, sayfaların içeriğine ve güncelliğine güveniyor. Bunun dışında hergün milyonlarca kişi, üye olmamalarına karşın Tripadvisor sayfalarını ziyaret ediyor. Sitenin aktif üye sayısı geçen yıl 20 milyon olarak bildirilmişti.

Geçen yıl dakikada 25 yeni yorum kayda geçerken, bu yıl dakikada 50 yorum kayda geçiyor. Yine okuyucular tarafında siteye yüklenen tatil resimleri sayısı bir son bir yılda 7 milyonan 11 milyona çıktı.

Tripadvisor’u dünyanın en büyük seyahat sitesi yapan diğer bir rakam ise, aylık ortalama 50 milyon ziyaretçi sayısıdır.

Tripadvisor sayfalarında 610.000 otel, 880.000 restoran ve 200.000 farklı turistik atraksiyon hakkında yorumlar var. Bu rakamların ortalaması, geçen yıla göre yüzde 50’lik bir büyüme gösteriyor.

 

Turizmden.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe