TripAdvisor Seyahat Verisi Uzmanı Traxo’ya Yatırım Yaptı 0

Traxo, bu sefer TripAdvisor‘ın 5.2 milyon dolarlık B Serisi yatırımı öncülüğünde bir başka büyük yatırım turu daha gerçekleştirdi.

Kullanıcı deneyimi devi TripAdvisor, mevcut destekleyiciler Thayer Ventures, Advantage Capital Parters, Silver Creek Ventures, ve bir diğer yeni katılımcı Aristos Ventures arasına katıldı.

Texas, Amerika menşeli şirket, off-platform rezervasyonlar yakalamak amacıyla seyahat acenteleri, seyahat içeriği sağlayıcıları ve online servis operatörleri için en iyi veri toplama sistemi olarak biliniyor.

Traxo, White-label hizmetiyle çalışarak politika uyumluluğu ve de seyahat yönetim şirketleri ve ortaklıkları için seyahat harcaması takibinin üstesinden geliyor.

Traxo en son yatırımını 2013 Eylül’de 4.2 milyon dolar değerinde bir A serisi güvenceye aldığında gerçekleştirmişti.

Lufthansa, Cornerstone ve SAP gibileri müşteri tabanında sayan şirket, eski Travelocity iş geliştirme şefi Andres Fabris tarafından 2008’de kurulmuştu.

Bu yeni yatırım TripAdvisor’a Yönetim Kurulu üyeliği sağlayacak.

TripAdvisor Küresel Ürünler Kıdemli Başkan Yardımcısı Adam Medros;

Traxo’nun kurucu misyonu – önemli seyahat verilerinin kusursuz bir şekilde akışına olanak sağlayarak seyahat etmeyi kolaylaştırmak- gezginlerin baştan sona daha iyi bir seyahat deneyimi elde etmesine yardımcı olmaya odaklanan TripAdvisor’ınkiyle aynı eksende” dedi.

“Bu yatırımın bir parçası olarak TripAdvisor, Traxo’nun daha çok gezginin kusursuz seyahat geçirmesine yardımcı olma becerisini daha ileriye taşıyacak olan kaynaklarına ve bilgi birikimine inanıyor”.

Fabris, “bu yeni ilişki TripAdvisor’un muazzam küresel erişimi ve rehberliği ile birlikte 2017’de veri servisini geliştirme konusunda Traxo’ya yardımcı olacaktır” dedi

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe