TripAdvisor, Mülteciler için 5 Milyon USD Bağışta Bulundu 0

Yeni bir mekana gidecekken yorumlarına başvurduğumuz, etrafımızdaki yerleri öğrenmek için kullandığımız TripAdvisor, yalnızca göründüğü işlerle uğraşmıyor. Çalışanlarının zamanlarını gönüllülük yaparak da geçirmeleri isteyen şirket, TripAdvisor Charitable Foundation (TACF) aracılığıyla insan ihtiyaçlarını karşılıyor, doğal afetler sonrası yardımcı oluyor.

TripAdvisor Yardım Kuruluşunun bu yardımlarından birisi ise mülteciler için 5 milyon $ bağışta bulunmak oldu. The International Rescue Committee (IRC) ve Mercy Corps adındaki 2 organizasyona da 2 yıldır, 1 milyon doların üzerinde yardımda bulunuyor.

TripAdvisor Medya Grubunun yardım kolunun yaptığı bu bağışın yanı sıra Medya Grubu bir çok farklı alanda ayni yardım yapacak.

Şu 4 ana kategoride ayni yardımlar sağlanacak:

  • Avrupa ve Suriye bölgesindeki acil insan ihtiyaçları
  • Mültecilerin bilgili davranması ve bilinçli kararlar alabilmesi için kritik bilgilere teknoloji aracılığıyla ulaşma imkanı
  • Mülteci gençler için yetkilendirme ve temel eğitim
  • ABD ve diğer ev sahibi ülkelere yeniden iskan desteği

TripAdvisor genel müdürü Steve Kaufer, dünyanın karşılaştığı bu kompleks krizlerle başa çıkmalı ve aksiyon almalıyız dedi.

Bu krizin bir gecede ortadan kaybolmayacağını düşünen Kaufer, ekonomiyi ve toplumu uzun dönemde etkileyen bu olaylarla tek bir şirket veya organizasyon desteği başa çıkamaz; tüm ayni ve nakdi yardımlar yapılmalı diye ekledi.

IRC genel müdürü David Miliband, geçtiğimiz yazda Yunanistan’a ulaşan birçok mülteciye TripAdvisor’ın yardım ettiğini ve dünya çapında birçok yardımlarının bulunduğunu söyledi.

Seyahat sektörünün başını çeken şirketlerden biri olan TripAdvisor, bu değerli yatırımlarıyla mültecilerin ihtiyaçlarını karşılayan en büyük şirketlerden biri olacağa benziyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe