TripAdvisor Değerlendirmeleri Gezginleri Daha Güvende Hissettiriyor 0

Online seyahat ve otel değerlendirmeleri sitesi TripAdvisor, gezginler için fazlasıyla önemli bir bilgi kaynağı olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

Eğer bir otel ya da konaklama merkezi yöneticisi ya da seyahat sektöründe faaliyet gösteren yerel bir işletmenin sahibi iseniz, PhoCusWright’ın, TripAdvisor’ın piyasa üzerindeki etkisi hakkındaki araştırmasının sunduğu en güncel sayılara göz atmak isteyebilirsiniz.

Bu yeni araştırmaya göre:

  • Gezginlerin %83’ü, TripAdvisor değerlendirmelerinin kendilerini, seyahat kararları konusunda daha kendilerinden emin hissettirdiğini belirtmiştir.
  • Gerçekte, %50’lik bir kesim restoran seçimi yapmadan önce değerlendirmeleri referans alırken %77’lik bir kesim, otel seçimi yapmadan önce değerlendirmeleri referans almaktadır.
  • Genellikle, gezginler, seyahat planları için bir bilgi kaynağı olarak TripAdvisor’a artan bir bağlılık göstermektedir. %67’lik bir kesim siteyi ayda en az birkaç kez ziyaret ederken bu kesimin %80’i en çok ilgiyi, en yeni geri bildirimleri sunan yakın tarihli değerlendirmelere gösteriyor.
  • TripAdvisor sayfanızın daha dikkat çekici olmasını mı istiyorsunuz? Tıpkı tüketicilerin fotoğraflar içeren Yelp sayfalarını tercih ettiği gibi, resimler ve videolar eklemeyi deneyebilirsiniz. Gezginlerin %73’ü, kendilerine daha iyi tatil planı kararları yapmada yardımcı olması için diğer TripAdvisor kullanıcılarından gelen fotoğrafları incelediklerini belirtmiştir.

PhoCusWright’ın araştırmasının sonuçları, dünya çapında 12,000’den fazla gezgin ile yapılan bağımsız bir ankete dayanmaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.