Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TripAdvisor, 500 milyon değerlendirme hedefine ulaşmasıyla birlikte, kendi web sitesinde yer alan ve hakkında en çok değerlendirme yapılan oteli, cazibe merkezini ve restoranı açıkladı.

Dünyanın, hakkında en çok değerlendirme yapılan cazibe merkezi, TripAdvisor üzerinde 107,000’den fazla gezgin değerlendirmesinin bulunduğu, İspanya’nın Barselona kentinde yer alan Sagrada Familia Bazilikası oldu.

Dünyanın, hakkında en çok değerlendirme yapılan oteli ise, 29,000’in üzerinde gezgin değerlendirmesiyle Nevada eyaletinde yer alan Las Vegas’taki The Luxor Las Vegas oteli oldu.

Ve dünyanın, hakkında en çok değerlendirme yapılan restoranı ise, 26,000’in üzerinde gezgin değerlendirmesine konu olan, Portekiz’in başkenti Lizbon’Daki Pasteis de Belem oldu.

TripAdvisor’un kurucularından birisi, aynı zamanda CEO’su olan Stephen Kaufer, gelinen bu nokta ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu: “Bundan 17 yıl önce faaliyete geçişinden bu yana TripAdvisor, tüketicilerin kendi deneyimlerine yönelik dürüst fikirlerini paylaşabildikleri ve işletmelerin, istikrarlı bir biçimde yüksek hizmet kalitesine ve tüketici topluluğundan gelen değere erişmenin getirilerini görebildikleri bir ortam yaratarak seyahat sektöründe devrim yarattı.”

“Deneyim sahibi pek çok işletme, değerlendirmelere yanıt vererek ve kendi müşterilerinin deneyimlerini iyileştirmek adına geri bildirim mekanizmasını kullanarak gezginlerle etkileşime geçmek suretiyle TripAdvisor’daki derecelendirmeler ve değerlendirmelerde kademeli artışlar gördüklerini bildiriyor.”

Birleşik Krallık’ta; hakkında en çok değerlendirme yapılan restoran, otel ve cazibe merkezlerinin tamamı Londra’da yer aldı.

TripAdvisor’da; Park Plaza Westminster Bridge Londra hakkında 15,000’den fazla değerlendirmeyle en çok değerlendirilen otel oldu. Birleşik Krallık’ta yer alan ve hakkında en çok değerlendirme yapılan turist cazibe merkezi, 57,000’in üzerinde değerlendirmeyle The London Eye olurken; yine Birleşik Krallık’ta yer alan ve en çok sayıda değerlendirmeye konu olan restoran, 11,000’in üzerinde gezgin değerlendirmesi sayısıyla Londra’daki Aqua Shard oldu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz