TripActions, Şirketlerin Etkiyi İzlemesine Yardımcı Olmak İçin Karbon Emisyonu İzleme Raporlama Özelliklerini Hayata Geçirdi

Seyahat yönetimi şirketi TripActions, kurumsal gezginlerin karbon emisyonlarını izlemelerine olanak tanıyan yeni raporlama özelliklerini kullanıma sundu.

Dünya Günü’nde gelişmeyi duyuran firma, yeni hizmetin yolcuların ve seyahat yöneticilerinin seyahat karbon emisyonlarını yönetmelerine izin vereceğini söyledi.

Şirketler, en yüksek miktarda karbon emisyonu üreten kullanıcı gruplarını ve bireyleri belirleyebilecek ve yıllık bir bütçeye göre şirket emisyonlarını takip edebilecekler.

TripActions, her büyüklükteki şirketin karbon emisyon verilerini yatırımcılarla, yönetim kurulu üyeleriyle ve kazanç raporlarında halkla giderek daha fazla paylaştığını söyledi.

Ve TMC, bunun “daha sürdürülebilir bir gelecek için planlarken doğru ve eyleme geçirilebilir sezgiler sağlamalarına” yardımcı olacağını söyledi.

Ürün Yönetimi Direktörü Zoran Kovacevic; “TripActions’da bizzat orada olmanın değerine inanıyoruz. Yüz yüze toplantılar, öğle yemekleri ve mutlu saatler gerçekleştiğinde hepimize daha iyi hizmet edildiğine inanıyoruz.

“Çalışanların ekip arkadaşlarıyla yüz yüze görüşmek istediğini ve yüz yüze etkileşimlerin anlaşmaların sonuçlandırılmasına yardımcı olduğunu biliyoruz.

“Ama aynı zamanda seyahatin çevresel etkisinin temel bir düşünce olduğuna inanıyoruz ve çalışanların kendileri için en iyi kararları verme yetkisine sahip olmak istediklerini biliyoruz.

“Bu nedenle TripActions, müşterilerimize seyahatten kaynaklanan karbon emisyonunun etkisini izleyen, bilgilendiren ve azaltan bir platform sağlamaya kendini adamıştır” dedi.

Yeni TripActions karbon raporlama özellikleri şunları içerir:

Karbon Bütçeleme: Kuruluşlar geçmiş harcamalarına, TripActions’ın önerilerine ve özel sektör karşılaştırma verilerine dayalı olarak bir bütçe oluşturabilir. Bir bütçe oluşturduktan sonra, seyahat emisyonlarının kontrol edilmesini, yönetilmesini ve raporlanmasını sağlamak için bunu takip edebilirler.

Emisyon Hesaplamaları: Bu, şirketlere emisyonlarını ölçmek için tutarlı bir metodoloji sağlayacaktır. Kuruluşlar, ilerlemelerini doğru bir şekilde ölçmek ve izlemek için dünya çapında tanınan üç metodolojiye erişebilirler: DEFRA, TREMOD ve ICAO (2019’da piyasaya sürüldü).

Gerçek Zamanlı CO2 Analitiği Gösterge Tablosu: Departmana ve seyahat şekline göre karbon emisyonlarını analiz etmek için ayrıntılı gerçek zamanlı karbon veri erişimi – uçuşlar, oteller, araba ve demiryolları dahil. Kuruluşlar, karbon ayak izlerini azaltmak ve doğru bir karbon emisyonu bütçesi oluşturmak için adımlar atmak için en fazla CO2 yayan iş seyahati türlerini belirleyebilir. Veriler, yakın zamanda kullanıma sunulan TripActions API’si aracılığıyla kullanılabilir olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!