TripActions, Kurumsal Seyahat Pazarında Lufthansa ile Ortaklık Kuruyor

Lufthansa Grup ve seyahat yönetimi şirketi TripActions, geçtiğimiz haftasonu Digital Life Design (DLD) Konferansında stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

İki şirket, seyahat yönetimi şirketlerinin gelecekteki dijital çağ dağıtım ve kurumsal perakendecilik ortamını proaktif olarak şekillendirecek.

Lufthansa Grup’un bir teknoloji şirketinde gerçekleştirdiği bu azınlık yatırımı, dördüncü yatırımı olurke, TripActions’ın kurumsal seyahat sektörüne getirdiği değer, yenilik ve yetenekleri de vurgulanmış oldu. TripActions, işletmelere ve çalışanlarına kullanıcı dostu bir mobil müşteri deneyimi ve kişiselleştirilmiş hizmet sunmak için Yapay Zeka ve Makine öğrenimi teknolojilerini kullanan, hızla büyüyen bir kurumsal seyahat yönetimi platformudur. 2015 yılında Palo Alto, kaliforniya’da kurulan TripActions, şu anda küresel seyahat ve mobilite teknolojisi alanındaki öncü kuruluşlardan biridir.

Lufthansa Grup Merkezi Havayolları Gelir Yönetimi Ve Dağıtımı Kıdemli Başkan Yardımcısı Tamur Goudarzi Pour; “Modern havayolu perakendeciliğini kurumsal müşterilerimizin yararına geliştirmek için TripActions ile bu stratejik ortaklığı gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz. Müşterek olarak benzersiz bir müşteri deneyimi geliştirmeyi hedefliyoruz ve ortak dağıtım yeniliğimizle sektörü şekillendirmeye kararlıyız” dedi.

TripActions’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ariel Cohen; “Kurumsal seyahatlerde her zaman bir kazan-kazan-kazan durumu sunmak istiyoruz. Avrupa’ya genişlerken Lufthansa Grup ile stratejik ortaklığımız ile birlikte genişletilmiş envanter seçimi ve şeffaflık ile iş seyahatinde olanlar için bir kazanç sağlıyor. Daha fazla harcama görünürlüğü ve kontrol ile seyahat yöneticileri, finans liderleri ve kuruluşları için de bir kazanç. Ortak müşterilerimizi memnun etmek için birlikte yenilikler gerçekleştireceğimizden, Lufthansa Grubu için de bir kazanç olacak” dedi.

Duyuru, iki şirketin son stratejik NDC ortaklık duyurusunu takip ediyor. Kasım 2019’da Lufthansa Grup havayollarının NDC ortak programına katıldıktan sonra, bu genişletilmiş stratejik ortaklık, kurumsal müşterilerin modern havayolu perakendeciliğinden yararlanma ve uçtan uca daha iyi bir deneyim sağlama konusunda önemli bir adım. Yardımcı perakendecilik, kurumsal ürünler ve hizmet dahil olmak üzere çeşitli işbirliği alanlarında müşteri değerini artırılacaktır. Hem Lufthansa Grup hem de TripActions, kurumsal müşteriyi öne çıkaran fırsatları takip etmek üzere tüm sektör oyuncularıyla çalışmaya devam etmeye kararlı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!