Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

42 Technology İngiltere’de, satılmayan koltukların bulunduğu yolcu trenleri için depolama alanı oluşturmayı kolaylaştırmak üzere bir çözüm buldu.

Bir tren koltuğu satılmadığında o alan boş ve kullanışsız bir şekilde kalır. İngiltere menşeli şirket 42 Technology bu duruma çözüm bularak Adaptable Carriage’ı  (uyarlanabilir taşıma) icat etti. Bu yeni kurulum, ülkenin Tren İşletim Şirketlerinin (Train Operating Companies) kullanılmayan koltukları ve masaları kargo için ek depolama oluşturmak üzere yeniden yapılandırmasına imkan sağlıyor.  Bu otomatik sistem, vagondaki birbirine bağlı koltukları, masaları bozup yeniden düzenleyerek Tren İşletim Şirketlerinin kalkıştan önce yolcu sayısına göre trendeki oturma yerlerini ayarlamasını sağlıyor. Rayda denenmeye hazır olan düzenleme, mevcut çelik çerçeve ve modern alüminyum tren tasarımlarına uyarlanabilir ya da gelecekteki modellere entregre edilebilir.

Adaptable Carriage, ulaştırma temelli kirliliğin azaltılmasını uman Rail Safety ve Standard Boards tarafından fonlanan 2 yıllık bir programın parçası olarak oluşturuldu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz