Travee Gezginlere Eşsiz bir Yerel Deneyim Sunuyor

Travee

Paylaşım ekonomisi trendi ortaya çıktığından beri, daha çok gezgin, seyahatleri sırasında yerel halk ile bağ kurma fikrine alışıyor.

Buna karşılık olarak da yerliler, seyahatçilere özgün bir tecrübe yaşatmak için çaba sarfediyorlar. Seyahatçileri ve yerlileri buluşan pek çok platform mevcut ve bunlardan bir tanesi yeni bir girişim kuruluşu olan Travee’nin bulucusu Rikkyo Üniversitesi Turizm Fakültesi mezunu Kenichi Ikeda lisede öğrenci değişim program ile Kore’ye gittiğinde, oranın kültürü ve insanları hakkında anlayışının ne kadar yanlış olduğunu keşfetmiş. Travee ile farklı kültürden insanları bir araya getirmeye çalışıyor.

Şimdiye kadar Tayland ağırlıklı yerli kullanıcılar mevcut ama gelecek yıllarda Asya’nın farklı bölgelerine genişlemeyi planlamaktalar. Diğer platformlardan farkı sorulduğunda, çoğu platformun aktivitelere yönelik olduğunu ancak Travee ile yerlilerin ev sahipli yapabilmelerine yoğunlaştıklarını vurguluyor.

Travee üzerinde iki çeşit ev sahipliği mevcut, doğrulanmış ve doğrulanmamış. Doğrulanmış ev sahibi olabilmek için bire bir veya skype yolu ile mülakatı tamamlamış olmak gerekiyor. Bu şekilde platform üzerinde görünürlük sağlıyorlar. Maliyet yerel rehberler tarafından belirleniyor.

Kenichi’ye göre gelecekte insanlar paket tatiller almak yerine daha özgün deneyimler için arayışta olacak ve bu pek çok girişim için yeni fırsatlar yaratacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!