Toplu Taşıma Uygulaması Moovit’in İstanbul’da Ramazan ve Toplu Taşıma Kullanımı Anketi

Kullanıcı sayısı 60 milyona ulaşan dünyanın lider toplu taşıma uygulaması Moovit, Ramazan ayında toplu taşıma ile ilgili İstanbul’daki kullanıcılarına bir anket yaptı ve işte sonuçları!

Anket katılımcılarının %60’ı, iftar, sahur ve trafik yoğunluklarını göz önünde bulundurarak Ramazan’da ulaşım bilgilerine erişimin her zaman olduğundan daha önemli olduğunu düşünüyor ve bu yüzden en güncel bilgilere sahip Moovit’i tercih ediyorlar.

Bu yıl Ramazan ayı için Metro İstanbul ve Marmaray seferleri 01:00’a kadar uzatıldı. Ama katılımcıların %80’i ise raylı sistemlerin 24 saat çalışmasını istiyor.

Ramazan_survey_1.jpg

Yine Ramazan ayı boyunca İstanbullular en çok otobüs ve metroyu kullanmayı planlıyor. Bunu %48 ile Metrobüs ve %28 ile Marmaray izliyor. En az kullanılması planlanan ise %23 ile vapur seferleri.

Ramazan_survey_2.jpg

İstanbul’da Ramazan boyunca en çok gidilmek istenen yerler ise şöyle sıralanıyor:

  1. Eyüp

  2. Sultanahmet – Eminönü

  3. Kadıköy

  4. Üsküdar

  5. Beykoz

Ramazan_survey_3.jpg

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!